Kripto Haberleri

10 Uzmanın Taze Bitcoin ve Altcoin Tahminleri Çıktı!

10 Uzmanın Taze Bitcoin ve Altcoin Tahminleri Çıktı!, kripto para takipçileri için 10 Uzmanın Taze Bitcoin ve Altcoin Tahminleri Çıktı! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. 10 Uzmanın Taze Bitcoin ve Altcoin Tahminleri Çıktı! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

10 Uzmanın Taze Bitcoin ve Altcoin Tahminleri Çıktı!

2022’de kripto para piyasalarında neler bekleniyor? Blockchainde, Bitcoin‘de ve altcoin projelerinde neler olacak? Gelecek yıl için temel tahminler nelerdir?” 10 farklı uzmanın konuya ilişkin görüşleri Kriptosite.com’da.

İşte Bitcoin, NFT ve Altcoin'lerin Geleceği İçin 5 Tahmin

Bitcoin ve altcoin projeleri için yön nereye?

1. Alan Konevsky. Alan, sürdürülebilir bir Bitcoin madenciliği operasyonu, altyapı çözümleri sağlayıcısı ve Kuzey Amerika’ya yayılmış konumları olan Bitcoin Madencilik Konseyi üyesi PrimeBlock’ta baş hukuk görevlisi. Alan kriptonun geleceği ile ilgili şöyle diyor:

Daha fazla ülkenin kriptoyu yasal para birimi olarak benimsediğini göreceğiz. Ayrıca merkezi hükümetlerin meydana geldiğinı ve kendi para birimlerini alıp onları bir blockchaine koyduğunu göreceğiz. Merkez bankası dijital para birimleri, bir değer deposu yahut enflasyon koruma perspektifinden rekabet sunmuyor çünkü hala aynı itibari para birimi ve merkez bankaları aracılığıyla aynı para politikası manipülasyonuna tabi. Hükümet artık bankalar ve diğer kuruluşlar gibi mühim aracıları düzenleyerek ödeme, bankacılık ve para sistemleri üzerinde çok fazla düzenleyici kontrole sahip. Bu bizi doğrudan mikro düzeyde etkileyecek.

Bu Altcoin Projesinde Dev Coin Yakma Etkinliği

2. Zebedee’den Andre Neves.  Andre, sanal dünyalar için ekonomileri güçlendirmek için programlanabilir ödemeler ve ufak işlemler sağlayan Zebedee’de baş teknoloji sorumlusu. Uzmanın Bitcoin ve NFT’ler ile ilgili çarpıcı görüşleri şu biçimde:

Fungable token’lar 2021’de halkın hayal gücünü tamamen ele geçirdi ve devasa bir ekonomik güç olan oyna-kazan oyununun yükselişine öncülük etti. Bence 2022, insanlar platformlar içinde açık birlikte çalışabilirliğe daha fazla değer vermeye başladıkça konseptin yeni şekillerde geliştiğini görecek. Bitcoin‘in çok daha büyük bir rol üstlenmesiyle, daha sürdürülebilir konseptler lehine “bi hayli hızlı zengin olma anlatısı” gücünün çoğunu kaybedecek.

Bu 7 Altcoin Çılgınca Yükseliyor: Yüzde 200 Aşıldı!

3. 1inch Network’tan Anton Bukov. Anton, dağıtılmış bir merkezi olmayan protokoller ağı olan 1inch Network’ün kurucu ortağı. Geleneksel piyasalar ve DeFi ile ilgili şu biçimde konuşuyor:

Son iki yılda spot pazar hacminde büyük bir genişleme gördük. 2022’de merkezi olmayan türev piyasasının piyasa yapıcılardan ve diğer profesyonel oyunculardan daha fazla ilgi görmesini bekliyorum. Geleneksel piyasalarda kripto varlıkları ve türev likiditesi olmaması sebebiyle, DeFi altcoin projelerinin boşluğu doldurması için bir fırsat olacak.

Bu 15 Altcoin 2021'in Yıldızı Oldu

4. Hyperledger Vakfı’ndan Daniela Barbosa. Daniela, Hyperledger Foundation’ın yönetici direktörü ve Linux Foundation’da blockchain, sağlık ve kimlik genel müdürü. Daha çok benimsenme üzerine konuşan Barbosa şöyle diyor:

2022, kurumsal blockchain için yine büyüleyici bir yıl olacak. Teknolojiyi ilk benimseyen şirketler gerçek faydalar elde etmeye başlıyor ve tüm endüstriler, DLT ve alakalı teknolojileri kurumsal yığınlarına entegre etmek için agresif bir biçimde hareket edecek. Dünyanın dört bir yanındaki şirketler dağıtık ve merkezi olmayan teknolojilerin potansiyelinden yararlanmaya başladıkça yaşanan işletmeler ve iş modelleri ile ilgili daha da büyük gelişmeler olacak.

NFT Coin Dolandırıcılığı: NFT'ler Çalındı ve Ticaret Donduruldu!

Kripto para benimsenmesi yaygınlaşacak mı?

5. DAO Maker’dan Hatu Sheikh. Hatu, DAO Maker’ın kurucu ortağı ve baş güvenlik görevlisi. Web3 ve DeFi benimsenmesine dair şunları dile getiriyor:

Kriptoların bir değer deposu olarak konumları hemen hemen sorgulanamaz. Bunun yanında, kripto küresel finansal sistemi yenilemeye çalışırken, kriptonun “değişim aracı” yönünü hesaba katmamız gerekiyor. 2022’nin kriptonun bireysel kullanıcıları aracılığıyla güvenli bir biçimde yatırım yapmak ve işlem yapmak için kullanılacağı yıl bulunacağına inanıyorum. Web3‘ün inşası ve DeFi altcoin projelerinin benimsenmesi hızla ilerlediğinden, DeFi 2022 için mutlaka izlenmesi gereken alan olacak. Borç verme protokolleri ve NFT pazarları da büyük bir kitle ve büyüme akışı görecek. Birkaç ülke, kripto para birimlerini yasal ödeme aracı olarak tanıma hususunda El Salvador’un adımlarını takip edebilir.

Bitcoin Ocak'ta Bu Seviyelerde Olabilir!

6. Fireblocks’tan Jason Allegrante. Jason, dijital varlık saklama, transfer ve uzlaştırma platformu olan Fireblocks’ta baş düzenleyici danışman ve küresel uyumdan sorumlu yetkilidir. Kripto benimsenmesin hususunda şöyle konuşuyor:

“Önümüzdeki 12 ay içinde bir yahut daha fazla mühim teknoloji şirketinin (örneğin Tesla, Google, AirBnB, vb.) büyük emanetçilerden biri aracılığıyla desteklenen kripto çözümlerine kendi sermayelerini yatırmak planlarını açıklayacağına inanıyorum.”

7. Aleph.im’den Jonathan Schemoul. Jonathan, Aleph.im’in CEO’sudur. Kripto para alanına ilişkin görüşleri şu biçimde:

2021’de zaten gördüğümüz ana akım büyüme ve Facebook, Adidas ve Nike gibi büyük şirketlerin alana girmesiyle birlikte, yeni yılda daha büyük şirketlerin de katılması olabilecek. 2021 tamamen genişleme ile alakalıyken, 2022 sahip olduğumuz teknolojiyi geliştirmek ve zincirler arası uyumluluğu yükseltmekla alakalı olacak.

2022 İçin Kritik Bitcoin ve Altcoin Tahminleri Geldi!

8. Bequant’tan Martha Reyes. Martha, kripto para borsası ve ana komisyoncu olan Bequant’ta araştırma başkanıdır. Kripto benimsenmesi ve düzenlemeler ile ilgili şöyle konuşuyor:

Kripto benimseme, özellikle kurumsal alanda artmaya devam edecek. Daha fazla düzenleyici netlik, bu benimsemenin hızını da etkileyecektir. 2022’de ABD’den federal düzenleme görebiliriz. Bu olursa, daha fazla ülkenin buna uymasını beklemeliyiz. Netlik topluluk için yararlıdır ve diğer yargı bölgelerini kripto yatırımcılarına daha dostça davranmaya teşvik eder. 2021 şüphesiz NFT sanatının yılıydı, fakat bunun müzikte ve özellikle oyun alanında, tedarik zincirlerinde ve lojistikte büyümesini bekliyoruz. GameFi ve oyun yatırımları son aylarda hızlandı ve bunların popülaritesi ve başarısı hızla artıyor gibi görünmekte. Önümüzdeki senelerda daha köklü stüdyolar ve markaların dahil olması ve NFT’leri yerleşik serilere entegre etmesiyle bunun artmasını bilave edin.

Popüler Analist: Bu 5 Altcoin, Ocak'ta Fırlamaya Hazır!

9. QuickSwap’tan Sameep Singhania. Sameep, Polygon üzerinde merkezi olmayan bir borsa olan QuickSwap’ın kurucusudur. Kripto alana ilişkin görüşleri şöyle:

Eh, bir kristal kürem yok, bu yüzden fazla fazla tahminde bulunmamaya çalışıyorum, fakat şimdi popüler altcoin UniSwap, 2022’nin başlarında Polygon‘da 3.0 sürümünü başlatmaya karar verdiğinden, büyük kurumlar da geliyor. Hangileri ile ilgili daha fazla bir şey söyleyemem ama diyelim ki 2022’nin gişe rekorları kıran bir yıl olmasını bekliyorum.

2022'de İzlenecek 5 Metaverse Coin Projesi

10. eToro’dan Simon Peters. Simon, ileri gelen ticaret platformu eToro’da kripto analistidir.

2022’de potansiyel olarak bir ayı piyasası görebilirken, daha fazla ülke Bitcoin’i resmi değişim aracı yapabilir. CBDC’lerin ortaya çıkmasını ve haneler ve işletmeler aracılığıyla stablecoinlerin daha kapsamlı kullanımını düşünürken, kripto manzarasının sunabileceği çok şey var. İnternetin bir sonraki yinelemesi (Web3 ve Metaverse) yürürlüğe girdiğinde, doğal olarak bu alana daha fazla sermaye ve kullanıcı girişi göreceğiz. Özellikle NFT’lerle, blockchainde temsil edilen ve ticareti yapılan gerçek dünya varlıklarının tokenizasyonunu görebiliriz.

İşte 2022'de Radarınıza Almanız Gereken 5 Play To Earn Coini

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu