Kripto Haberleri

12 Yaşındaki NFT ve Kripto Para Milyonerinden Tavsiyeler!

12 Yaşındaki NFT ve Kripto Para Milyonerinden Tavsiyeler!, kripto para takipçileri için 12 Yaşındaki NFT ve Kripto Para Milyonerinden Tavsiyeler! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. 12 Yaşındaki NFT ve Kripto Para Milyonerinden Tavsiyeler! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

12 Yaşındaki NFT ve Kripto Para Milyonerinden Tavsiyeler!

Benyamin Ahmed, babasının dostlarından birinin 27 bin dolara (20 bin sterlin) bit NFT’yi satın aldığını duyduktan sonra Non Fungible Token (NFT) işine girmeye karar verdi. Benyamin Ahmed, “Bir JPEG’e bu kadar çok para harcamaya istekli olmasına anında hayran oldum” diyor. Küçük milyonerin kripto para ve NFT’lere ilişkin değerlendirmelerini ve tavsiyelerini Kriptosite.com okuyucuları için bir araya getirdik.

Kripto para piyasası ile nasıl tanıştı?

Benyamin Ahmed ufak yaştan beri kodlama öğreniyordu ve NFT’lerin nasıl yapıldığını ve bunların nasıl alınıp satıldığını araştırmaya başladı. Benyamin, online pazar yeri OpenSea üzerinden satmaya çalıştığı 40 Minecraft temalı karakterden bir araya gelen bir NFT koleksiyonu yapmaya başladı. Ne yazık ki, bu ilk girişimde başarısı oldu. Ama Benyamin, deneyimin kendisine NFT alanı ve OpenSea’nin nasıl çalıştığı ile ilgili çok şey öğrettiğini dile getiriyor. Yine de büyük çıkışını ‘Weird Whales’ NFT’lerinin lansmanı ile elde etti.

Kuzey Londra’dan Benyamin, Twitter’da NFT’lerle ilgilenen bir radyologla nasıl yüz yüze geldiğını anlattı. Kendisiyle pikselli balinalar etrafında temalı kendi NFT koleksiyonunu oluşturmasına izin veren bir senaryo paylaşımı yaptı: “Bunu nasıl yapabildiğime dair Twitter’da bir konu açtım ve yalnızca 50 takipçim olmasına rağmen konu havaya uçtu, viral oldu. Sanırım belki de tanıştığım bu radyolog gibi büyük NFT influencer’lar onu retweetledi ve bir çok insan bu balinaları satın aldı, onları Twitter’da gösterdi ve insanlar hikayemle bağlantı kurdu.”

Kripto para

İlk satış dokuz saat içinde tükendi ve Benyamin’e 160 bin dolar (118,91 bin sterlin) kaldı. Şu anda banka hesabı yok ve tüm geliri kripto para biriminde tutuyor. Benyamin şu ana kadar NFT’lerde ve kripto yatırımlarında 1 milyon doların (740 bin sterlin) üzerinde para kazandı. Benyamin’e kodlamayı öğreten babası Imran Ahmed, bunu “en büyük koşuşturmalardan biri” olarak nitelendiriyor. Imran Ahmed, “Benden biraz bilgi aldı, sonra gitti ve OpenSea’yi bizzat dürttü ve sonra Güney Afrika’dan bu radyologla tanıştı. O benim arkadaşım değil, onunla fakat koleksiyon viral duruma geldikten ve çok para kazandıktan sonra tanıştım” açıklamasını yapıyor.

Benyamin Ahmed: Topluluk NFT’lerde başarılı olmanın anahtarı

Benyamin Ahmed, “Benimki yalnızca yaşım sebebiyle viral oldu, fakat gerçekten iyi performans gösteren diğer tüm harika NFT koleksiyonlarına bakarsanız, arkalarında onları desteklemeye hazır kuvvetli bir topluluk oluşturdular” diyor.

Küçük yaşlardan bu yana kodlamayla ilgilenen Benyamin, şimdi diğer gençleri finansal teknolojide (FinTech) çalışmayı keşfetmeye teşvik etmeyi bekliyor. Parayı online kurslar, iş deneyimi ve sanal stajlar oluşturmak için tercih ederek kurumsal sponsorlara bir NFT koleksiyonu yayınlamak için Work in Fintech grubuyla birlikte çalışıyor.

Kripto para

Bu yıl Benyamin, Pembroke College Oxford’da tecrübelerini ayrıntılarıyla anlatan bir konuk konferansı veren en genç kişi oldu. Konuşmadan sonra, etkinlik organizatörü Benyamin ile temasa geçti ve ardından bir çok birinin kendisine ulaşıp bunun farkında bile olmadıklarını ve daha fazla araştırma yapacaklarını dile getirdi. Birkaç sınıf arkadaşı NFT’lere ilgi duysa da, Benyamin gelecekte kripto para birimlerinin ve varlıkların genç yaşlardan bu yana öğretileceğini tahmin ediyor.

“Genç nesiller, değişimi yönlendirmeye yol gösterecek”

İmran Ahmed, “Size yüzde beş getiri sağlayan hisse senetlerine ve hisse senetlerine yatırım yapmak istemiyorlar. Borsaya yatırım yaptığımızda genelde masadaki son para biz oluruz. Başlangıçta melek yatırımcılar dahil olur, VC (girişim sermayesi) yatırımcıları dahil olur ve tüm riski alırlar fakat tüm karı da alırlar, oysa kripto bunu tersine çevirir” diyor.

Kripto para

Benyamin, NFT yaratıcıları bulunacağı için “Online olarak öğrendiğim bir çok kaynak var, kripto, Web3, NFT’ler ile ilgili olağanüstü videolar var. Her zaman sevdiğinizi yapın ve başkasının yaptığını taklit etmeye çalışmayın” tavsiyesinde yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu