Kripto Haberleri

15 Analist Haftalık Altın Tahminlerini Açıkladı: Bunları Bekleyin!

15 Analist Haftalık Altın Tahminlerini Açıkladı: Bunları Bilave edin!, kripto para takipçileri için 15 Analist Haftalık Altın Tahminlerini Açıkladı: Bunları Bilave edin! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. 15 Analist Haftalık Altın Tahminlerini Açıkladı: Bunları Bilave edin! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

15 Analist Haftalık Altın Tahminlerini Açıkladı: Bunları Bilave edin!

Altın piyasası, fiyatlar 1.800 dolardaki direnci kıramadığı için biraz karışık görünüyor. Aynı zamanda, bireysel yatırımcılar ve Wall Street analistleri içindeki hassaslık, yakın vadede net bir yön göstermiyor. Birlikte tahminlere yakında zamandan bakalım…

Altın yatırımcıları içinde kötü bir ruh hali var…

Duyarlılık son birkaç ayda nispeten dalgalı olsa da bu haftaki Kitco News Haftalık Altın Anketinin sonuçları bireysel yatırımcılar içinde kötü bir ruh hali olduğunu gösteriyor. Duyarlılık beş aydan fazla bir sürenin en düşük düzeysine düştü. Analistler, küresel ekonominin git gide artan enflasyon ve COVID-19 pandemisinden yavaşlayan bir toparlanma ile yüz yüze kalması sebebiyle altın piyasasının çeşitli güçler aracılığıyla hırpalandığını belirtiyor. 

Haftaya Altın İçin Bu Seviyelere ve Gelişmelere Kilitlenin!

Aynı zamanda, yatırımcılar Federal Rezerv’in bir sonraki adımını ve bunun tahvil getirileri ve ABD doları üzerindeki tesirini ölçmeye çalışıyorlar. Darin Newsom Analytics başkanı Darin Newsom, konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

Teknik bir bakış yönünden, Aralık altını bir karmaşa. Bu hafta Aralık ayı, daha kuvvetli bir ABD dolarının düşüşü ile jeopolitik çalkantıların yükselişi içinde sıkışıp kaldı.

15 Wall Street analisti, haftalık altın fiyat aralıkları tahminlerini verdi!

Bu hafta 15 Wall Street analisti Kitco News’in altın anketine katıldı. Katılımcıların 7’si yahut %47’si altın fiyat aralıklarının artmasıni bekliyor. Her iki senaryonun da her biri %27 yahut dört oy almasıyla düşüş eğilimi gösteren ve tarafsız analistler içinde bir bağ vardı. Bunun yanı sıra, çevrimiçi Main Street anketlerinde toplam 930 oy kullanıldı. Bunların 428’i yahut %46’sı altının önümüzdeki hafta artmasıni bekliyor. Diğer 334’lük katılımcı yahut %36’lık seçmen daha düşük düzeyleri beklerken, 168 seçmen yahut %18’lik kesim tarafsız kaldı.

Bireysel yatırımcılar içindeki hassaslık, 5 Mart’tan bu yana en düşük noktasında. Altın piyasasında git gide artan olumsuz ruh hali, kıymetli metalin geçen haftaki ani çöküşten sonra sağlam bir toparlanma görmesiyle birlikte geliyor. Bunun yanında, sarı metal ons başına 1.800 dolardaki direnci kıramadı. Aralık altın vadeli işlemleri en son Cuma gününe göre %0,35 artışla ons başına 1.784 dolardan işlem gördü.

Usta İsim: Beklemeyin! Altın Bu Diplere Düşmeyecek

Phillip Streible: Sarı metal, enflasyonist yahut stagflasyonist bir ortamda iyi gidiyor

Blue Line Futures baş piyasa stratejisti Phillip Streible, altının ons başına 1.800 doları aşmak için yeri olmasına rağmen, daha zayıf bir büyüme ortamında git gide artan deflasyonist tehditlerin yakın vadede potansiyel kazanımları sınırlayabileceğini dile getirdi. Phillip Streible konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

Altın, enflasyonist yahut stagflasyonist bir ortamda iyi gidiyor. Lakin deflasyonist bir ortamda daha çok yer tutucu ve ABD doları ve hisse senedi piyasalarına karşı rekabet edecek.

Adrian Day: Yakın gelecekte sarı metal mühim ölçüde yükselecek

Adrian Day Asset Management başkanı Adrian Day, son haftalardaki düşük düzeylerden toparlanma göz önüne alındığında, altının bir miktar konsolidasyon geçirebileceğini dile getirdi. Lakin, temelde uzun vadeli tablonun yükseliş eğiliminde olduğunu da kelimelerine ekledi. Adrian Day, konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

Gelecek hafta veya gelecek ay, giderek daha fazla yatırımcı enflasyonun yalnızca geçici olmadığını, merkez bankalarının çok uzun süre çok fazla para basmaktan çılgınca vazgeçmesinin sonuçları olması gerektiğini anladıkça, altın mühim ölçüde yükselecek.

Altın Fiyatı Şimdi Ne Yapacak? İşte Kritik Öngörüler...

Ole Hansen ve Mark Leibovit, altın beklentilerini paylaşımı yaptı

Kriptokoin.com olarak önceden açıkladığimiz üzere, fakat bazı analistler halen altından vazgeçmiyorlar. Saxo Bank’ın emtia stratejisi başkanı Ole Hansen, yıllık Jackson Hole Zirvesi sırasında Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın merkez bankasının aylık varlık alımını azaltma planı hususunda çok daha temkinli olması durumunda altının yükselme şansı olduğunu dile getirdi.  VR Metals/Resource Letter yayıncısı Mark Leibovit, kısa vadede altın hususunda temkinli olduğunu dile getirdi. Bunun yanında, mevcut aşırı satım düzeylerinden daha fazla sıçrama yapacağını da kaydetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu