Kripto Haberleri

2 Dev İsim Uyardı: Bu Altcoin’ler En Kötü Darbeyi Alacak!

2 Dev İsim Uyardı: Bu Altcoin’ler En Kötü Darbeyi Alacak!, kripto para takipçileri için 2 Dev İsim Uyardı: Bu Altcoin’ler En Kötü Darbeyi Alacak! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. 2 Dev İsim Uyardı: Bu Altcoin’ler En Kötü Darbeyi Alacak! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

2 Dev İsim Uyardı: Bu Altcoin’ler En Kötü Darbeyi Alacak!

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes ve MAI Capital stratejisti Chris Grisant, altcoin piyasasının 2022 görümüne dair fikirlerini paylaşımı yaptı. Uzmanlar piyasa genelinde sert bir geri çekilme bekliyor fakat, en kötü darbeyi Bitcoin yahut Ethereum almayacak. Kriptosite.com olarak uzman kişilerın değerlendirmelerini aktarıyoruz…

Arthur Hayes, %90 çöküş beklediğini paylaşımı yaptı

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, altcoin projelerinin şu anda işlem yaptıkları yerden %90 düşebileceğini öngördü. Hayes bunun bunun yanında “elmas ellerin” Bitcoin’i “felaket bir düşüşten” kurtarabileceğinden şüpheleniyor. Kurumsal yatırımcıların değişen piyasa koşulları sebebiyle pozisyonlarını bırakmaktan çekinmeyeceklerini savunuyor. Bunun yanında, iki önder kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum’un alternatiflere kıyasla çok daha az düşeceğine inanıyor:

Üç ila altı aylık bir zaman diliminde Bitcoin’in 30.000 doların altında ve Ether’in 2.000 doların altında işlem yapabileceğine inanırsam, tüm sh*tcoin’lerimi çöpe atacağım… Bu kripto paralar gerçek bir kripto riskinde %75’ten %90’a düşebilir.

Bitcoin, SHIB ve DOGE Düşüyor: Bu 7 Altcoin ise Fiyatını Katlıyor!

Hayes, Fed bilançosunun büyümesi ile Bitcoin fiyatı içindeki pozitif korelasyona da gözleri üstüne topluyor. Merkez bankası tahvil alımını ısrarla geri çevirdiğine göre, kripto uzmanına göre “para basımı” anlatısı artık geçerli değil:

M2 kısa bir sürede %0’a ulaşacak ve hatta olabileceken negatif olacak biçimde ayarlanırsa, doğal sonuç, Bitcoin’in (ağ üzerinden işlenen kullanıcı sayısı) olabileceken fazla daha düşük bulunacağıdır.

Chris Grisanti: En büyük darbeyi altcoin projeleri alacak

Analizlerine göz atacağımız bir diğer uzman MAI Capital stratejisti Chris Grisanti, 2022’nin kripto için olabileceken daha zor bir yıl bulunacağını tahmin ediyor. Grisanti, yeni varlık sınıfının büyük olasılıkla kendi başarısının kurbanı bulunacağını iddia ederek, dünya çapındaki çeşitli ülkelerin düzenleyici oyunlarını hızlandıracağını düşünüyor. Analiste göre piyasa devleri Bitcoin ve Ethereum olası bir düzenleyici saldırıya karşı koyabilir, fakat en büyük darbeyi altcoin projeler alacak. Grisanti, kurumların portföylerine “dijital altın” ekleme fikriyle daha rahat büyüyecekleri için Bitcoin’in düzenlemelerden gerçekten yararlanacağını dile getiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu