Kripto Haberleri

2 İlde Kripto Para Operasyonu: Gözaltılar Var ve Ceza da Kesildi!

2 İlde Kripto Para Operasyonu: Gözaltılar Var ve Ceza da Kesildi!, kripto para takipçileri için 2 İlde Kripto Para Operasyonu: Gözaltılar Var ve Ceza da Kesildi! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. 2 İlde Kripto Para Operasyonu: Gözaltılar Var ve Ceza da Kesildi! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

2 İlde Kripto Para Operasyonu: Gözaltılar Var ve Ceza da Kesildi!

İzmir ve Konya’da kripto para operasyonu düzenlendi. İzmir’in Gaziemir beldesinde ve Konya’da tertip edilen operasyonlarda kripto para madenciliğinde kullanıldığı gösterilen cihazlara el kondu. Bulunan cihazların maliyetinin ise 512 bin lira olduğu belirtiliyor. Açıklamalara birlikte göz atalım…

İzmir ve Konya’da kripto para operasyonu düzenlendi!

İzmir’de ve Konya‘da, ekipler, kripto operasyonu düzenlendi.  İzmir’in Gaziemir beldesinde, B.Ö’nün Irmak Mahallesi’nde kripto para madenciliğinde kullanılan cihazı sattığı bilgisi üzerine, jandarma personelleri, adreste yakaladıkları B.Ö’yü gözaltına aldı. Adresteki aramada cihazlara el konuldu. Cihazların toplam maliyetinin 512 bin lira olduğu tespit edildi. TRT Haber’in açıkladıği üzere, B.Ö. ile ilgili 6493 sayılı “Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun”a muhalefet suçundan adli işlem başlatıldı.

Konya’nın Karatay beldesine bağlı Fevzi Çakmak Mahallesi’nde ise bir iş yerinde, kripto üreten cihazlar olduğu ihbarı alındı. Gece saatleri civarında iş yerine baskın yapan ekipler 103 kripto üretim cihazı ele geçirdi. Piyasa değeri hemen hemen 1 milyon lira olduğu tespit edilen cihazlara el konulurken, 1 şüpheli gözaltına alındı. Yapılan incelemede cihazların kaçak elektrikle kullanıldığı tespit edildi. Kriptosite.com olarak önceden açıkladığimiz üzere, elektrik sevkiyat şirketince şüpheliye 2 milyon lira ceza uygulandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu