Kripto Haberleri

2 Uzmandan Bomba Altın Tahminleri: Gelecek Hafta Kritik!

2 Uzmandan Bomba Altın Tahminleri: Gelecek Hafta Kritik!, kripto para takipçileri için 2 Uzmandan Bomba Altın Tahminleri: Gelecek Hafta Kritik! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. 2 Uzmandan Bomba Altın Tahminleri: Gelecek Hafta Kritik! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

2 Uzmandan Bomba Altın Tahminleri: Gelecek Hafta Kritik!

ABD Merkez Bankası’nın (FED) tutanaklarını yayınlamasıyla düşüşe geçen ons altın, haftanın son işlem gününü 1.790 dolar civarında geçiriyor. Peki, gram altın nasıl performans gösteriyor? Sırada neler var? Kriptosite.com olarak uzman kişilerın değerlendirmelerini aktarıyoruz…

Altın fiyatı için beklentiler bilgisi verildi: Önümüzdeki haftaya dikkat çekildi

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk, katıldığı bir TV programında,  Fed tutanaklarının yayına girmesiyla altının ons fiyatının düşüşe geçtiğini, fakat ayın başından beri altının 30-40 dolarlık bir fiyat aralığında ilerlediğine dikkat çekti. Buna yönelik, bireylerin Noel tatilinden halen geri dönmemiş olma olasılığına işaret etti. Bu nedenle uzman, gelecek hafta daha canlı bir piyasa görebileceğimizi düşünüyor olabilir. Genel durumun normale dönmesinin ardından altının yükseliş yaşayabileceğini ifade eden Yıldırımtürk’e göre Fed’in açıklamaları ışığında ekonomik belirsizlikler bir nebze de olsa ortadan kalkmış bulunacak.

Son Çöküşü Bilen Ekonomist: Altın'da Bu Seviyeler Geliyor!

Yıldırımtürk, önümüzdeki hafta ülkemizde kur korumalı TL mevduat sistemine geçilmesi sebebiyle likidite daralması olduğuna işaret etti. Ayrıca enflasyon artması beklentisi ile TCMB ve ekonomik yönetimden gelecek yeni açıklamalarla paralel olarak dövizde çalışma gözlenebileceğini belirtiyor. Dolayısıyla “esas piyasanın önümüzdeki hafta başlayacağının” altını çizen uzman isim, “altın ve dolar/TL’deki dalgalanmaların” fiyatlardaki değişime yol açtığunu açıklıyor.

Enflasyona karşı yatırım tavsiyesi

Bunun yanı sıra ekonomist Hatice Kolçak, bireylerin enflasyona karşı altına yatırım yapabileceğini düşünüyor. Değerli metalin enflasyona karşı en büyük liman olduğunu ifade eden ekonomist, ons altın ve dolar/TL paritesine bakıldığında kademeli bir biçimde kıymetli metal alınabileceğini düşünüyor. Lakin bu açıklamasının kısa değil, uzun vadeli bir yatırım için olduğunu dile getiriyor.  Yazım sırasında gram altının fiyatı 797 liradan işlem görürken ons altın 1.792 dolar düzeysinde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu