Gündem

20 yıldır aranan mafya babası, Google Haritalar sayesinde yakalandı

20 senedir aranan mafya babası, Google Haritalar aracılığıyla yakayı ele verdi , ekonomi haberleri bölümümüzde 20 senedir aranan mafya babası, Google Haritalar aracılığıyla yakayı ele verdi başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. 20 senedir aranan mafya babası, Google Haritalar aracılığıyla yakayı ele verdi  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

20 senedir aranan mafya babası, Google Haritalar aracılığıyla yakayı ele verdi

20 yıldır aranan mafya babası, Google Haritalar sayesinde yakalandı

Her ay dünya çapında bir milyardan fazla insan aracılığıyla kullanılan Google Haritalar; yalnızca basit bir harita uygulaması değil, bunun yanı sıra yerel rehberlere, işletme profillerine, çeşitli incelemeler ve yorumlara ev sahipliği yapan bir platform.

Bunun yanı sıra Google Haritalar, farklı zamanlarda yerel güvenlik güçlerine de yardım ediyor. Bunun son örneği İspanya’da yaşandı.

İtalya’nın Sicilya bölgesinde tanınan ve 20 senedir aranan mafya babası Gioacchino Gammino “Google Haritalar” uygulamasında çıkan bir fotoğrafı sebebiyle yakayı ele verdi.

POLİS OPERASYON DÜZENLEDİ

Ulusal basındaki haber kanallarına göre, İspanyol ve İtalyan polis teşkilatlarının iş birliğinde yapılan operasyonda yakalanan Gammino’nun, herhangi bir şüphe uyandırmamak için Madrid’in kuzeyindeki 25 bin nüfuslu Galapagar beldesinde sade bir vatandaş gibi yaşayarak manavlık ve aşçılık yaptığı bilgisi verildi.

GOOGLE

Araştırma sırasında Google Haritalar aracılığıyla Galapagar’da “Manu’nun bahçesi”ve “Manu’nun mutfağı” adlarındaki afişlerin dikkati çektiği, derinleştirilen soruşturmada Sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki sayfasında da kendisini “şef Manuel” olarak tanıtan birinin aslında Gioacchino Gammino olduğunun anlaşıldığı altı çizildi.

“BENİ NASIL BULDUNUZ”

Gammino’nun yakayı ele verdiğı sırada polise, “Beni nasıl buldunuz? 10 senedir aileme bile telefon etmiyorum.” dediği aktarıldı.

Çok sayıda mafya suçundan hüküm giyen ve ilk olarak 1990’lı senelerın sonunda Barselona’da yakalanan Gammino’nun 2002’de bir film çekimi sırasında esrarengiz bir biçimde Roma’daki cezaevinden kaçtığı ve o günden bu yana arandığı bilgisi paylaşıldı.

MAFYA

Başa dön tuşu