Kripto Haberleri

2021’in En Çılgın Altcoin Hikayeleri Belli Oldu: İşte Liste!

2021’in En Çılgın Altcoin Hikayeleri Belli Oldu: İşte Liste!, kripto para takipçileri için 2021’in En Çılgın Altcoin Hikayeleri Belli Oldu: İşte Liste! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. 2021’in En Çılgın Altcoin Hikayeleri Belli Oldu: İşte Liste! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

2021’in En Çılgın Altcoin Hikayeleri Belli Oldu: İşte Liste!

2021’in kripto para için çılgın bir yıl olduğunu söylemek yetersiz kalır. Bitcoin yeni zirvelere yükseldi ve bunun yanı sıra bir ülkede tam meşruiyet kazandı. Bunun yanı sıra, Shiba Inu ve Dogecoin gibi meme token’leri şaka olmaktan çıkıp akıllara durgunluk veren kazançlar sağladı. Altcoin sayısı 16.000’in üzerine çıktı ve genel piyasa değeri bir noktada 3 trilyon dolara ulaştı. Tarihin fiyatı yüksek dijital sanat eseri 69 milyon dolara satıldı ve sanat dünyasını hayrete düşürdü. Kriptosite.com olarak 2021’deki en çılgın beş kripto anına bir göz atıyoruz.

Bitcoin ve altcoin projeleri için en çılgın anlar

  1. El Salvador’un 40 yaşındaki başkanı Nayib Bukele, ilk kez Haziran ayında Miami’deki Bitcoin 2021 Konferansı sırasında Bitcoin yasal para yapma düşüncesini ortaya attı. Ardından, Eylül ayında El Salvador, Bitcoin’i yasal para yapan ilk ülke oldu.
  2. Dogecoin 2013 senesinde bir şaka olarak başladı. Lakin Elon Musk gibi sadık savunuculardan gelen rastgele artışlar aracılığıyla 2021’de piyasa değerine göre ilk 10 kriptoya doğru yol aldı.
  3. Kendini Dogecoin katili ilan eden Shiba Inu, birdenbire yaşandı ve bir noktada Dogecoin’in piyasa değerini aşarak ilk 10’a girdi. Ağustos 2020’de oluşturulan Shiba Inu, büyük ölçüde tokeni destekleyen aşırı hevesli bir yatırımcı grubu olan Shib Army aracılığıyla astronomik bir ralli gördü.
  4. Mart ayında, daha çok Beeple olarak anılan sanatçı Mike Winkelmann, tarihin fiyatı yüksek dijital sanat eserini sattı. 5.000 günlük çalışmayı içeren ‘Günlük: İlk 5.000 Gün’ NFT’si açık artırmada 69,3 milyon dolar kazandı.
  5. Merkezi olmayan özerk bir organizasyon, ABD Anayasasının son derece nadir bir baskısını satın almak için Kasım ayında hemen hemen 46 milyon dolar topladı. DAO, Citadel CEO’su Ken Griffin umutlarını kırıp kendisi için satın alana kadar Sotheby’s müzayedesini kazanmaya çok yaklaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu