Kripto Haberleri

2022 İçin Kritik Bitcoin ve Altcoin Tahminleri Geldi!

2022 İçin Kritik Bitcoin ve Altcoin Tahminleri Geldi!, kripto para takipçileri için 2022 İçin Kritik Bitcoin ve Altcoin Tahminleri Geldi! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. 2022 İçin Kritik Bitcoin ve Altcoin Tahminleri Geldi! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

2022 İçin Kritik Bitcoin ve Altcoin Tahminleri Geldi!

2022’nin ilk üç ayı, kripto paraların fiyat gelişimi için çok mühim olabilir. Hepimiz geleceği tahmin edecek süper güce sahip olmak veya en azından ne bulunacağını görmemizi sağlayan bir tür kristal küreye sahip olmak istedik. Teknik ve temel analiz, bu tür tahminleri gerçekleştirmek için bazı uygulanabilir stratejiler sunar. Bitcoin, diğer varlıklar gibi, genelde piyasa güçlerine tabidir ve bundan dolayı bir çok uzman, hareketlerini analiz etmeye ve sonraki günlerin, haftaların yahut ayların gelişimini tahmin etmeye kendini adar. 2022’nin bize neler getirebileceği ile ilgili biraz daha fazla bilgi edinmek için popüler kripto analistlerinin görüşlerini Kriptosite.com okuyucuları için bir araya getirdik.

2022’de ‘kripto kışı’ mı yoksa Bitcoin boğa döngüsü mü?

Kripto analisti Tenkan, ayı piyasası olduğuna inanmadığını belirtiyor. “Fiyat Mart 2021’den bu yana yatay, hemen hemen bir senedir 63.000 ila 30.000 dolar içinde seyrediyor” diyen analist, bugün 30.000 doların birkaç kez doğrulanmış harika bir destek olduğunu ve bu alanın bozulmaması umduğunu belirtiyor. Bunun ötesinde, düzeltmeler olabileceğini ifade eden analist, “Her büyük yükselişin bir düzeltmeye ihtiyacı var, ister yan ister fiyatta keskin bir düşüş olsun. Bunu ilk kez 20.000 dolara ulaştığımızda gördük ve ardından yeni bir destek almak için 3.200 dolara ulaştık” değerlendirmesini yapıyor.

Bitcoin

Analist David Battaglia, kendi adına, dünya ekonomisine bağlı dış etkenler aracılığıyla yönlendirilen önder kriptonun fiyatında bir artış öngörüyor. Analist, rekor düzeyde borçla dünya makroekonomik durumuna ve FED (Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezervi) ve diğer merkez bankalarının faiz oranlarını mühim ölçüde artıramayacağına dayanıyor. Böylelikle, “yapabileceğimiz herhangi bir düzeltmeye rağmen itibari paranın satın alma gücü kaybı sebebiyle boğa piyasasının devam edeceğini” düşünüyor.

Twitter’da ImmortalCrypto olarak bilinen anonim analist, 2022’yi 2021’e benzer bir konsolidasyon yılı olarak görüyor. “Kripto kışı” ve Bitcoin’in 30.000 doların altında kırılmasını pek olası görmediğini söyleyen analist, 2022’nin sonlarında yeni bir ATH’nin olma ihtimalinin bile olduğunu dile getiriyor.

2022’de Bitcoin için hangi aylar kilit olacak?

David Battaglia kripto yatırımcılarını yılın ilk iki ayında olanlara dikkat etmeye davet ediyor. Analist “Ocak ve Şubat çok mühim aylardır. O süre içinde piyasa düzelmez ise genel anlamda iyi bulunacağız” diyor.

Bunun yanı sıra Tenkan, 2022’de Mart ayının “biraz yol gösterici” olabileceğine inanıyor. Bu, önceki senelerda o ayda yaşanan “döngü değişikliklerine” dayanıyor. Analist döngüyü “2019’da doğrudan doğruya gitmek için 4.000 doları kırdı. 14.000 doları; Mart 2020’de ‘Covid etkisi’ ile tekrar 3.800 dolara düşüş; ve 2021’de ilk kez 60.000 dolardan çatıları yaptı” şeklinde açıklıyor.

Analist: Bitcoin Fiyatı Sırasıyla Bu Seviyeleri Görecek!

Neredeyse meslektaşları ile aynı inançta olan ImmortalCrypto, anahtarın İspanya’da Mart ayında başlayan baharda bulunacağına inanıyor. Şu anda, “piyasa çok iyi aylar geçirebilir ve 60.000 dolar yahut 70.000 dolar bölgesine geri dönebilir” diyor.

2022’de BTC fiyatını hangi fırsatlar yönlendirebilir?

Bu konuyla alakalı olarak David Battaglia, “devlet düzeyinde, özellikle üçüncü dünya çapındaki enerji üreticileri olmak üzere daha fazla ülkenin Bitcoin kervanına gireceğini” düşünüyor. Bunun gibi bir vaka Paraguay’ınki olabilir. CriptoNoticias aracılığıyla bildirildiği üzere, bu ülke giderek ucuz elektrikten yararlanmak isteyen madenciler aracılığıyla tercih edilmekte.

InmortalCrypto, önder kripto fiyatını etkileyebilecek “özellikle herhangi bir şey” önermiyor. “Aylar önce çok kuvvetli bir coşku yaşadık ve fiyat 70.000 doların üzerine çıkmayı reddettiğinden, duygu biraz değişti. Şu anda hangi haber çıkarsa çıksın, piyasa duygularının değişmesi zaman alır, bunlar döngüseldir” diye açıklıyor.

Bitcoin

Tenkan için “2021 harika bir yıldı” ve DeFi, NFT  ve “ekosisteme çok fazla görünürlük kazandıran” Axie Infinity gibi oyunlar gibi araçlar tutuldu. Analist, “Bu ve Blockchain’e dayalı diğer projelerin sürekli olarak büyümesinin akışı artıracağına, ekosistemi büyüteceğine ve iyi temellere sahip projelerin fiyat aralıklarını artıracağına inanıyorum” diye ekliyor.

Bitcoin fiyatının düşmesine hangi riskler neden olabilir?

Analistler, büyüteci birkaç farklı açıdan değerlendiriyor. David Battaglia için aşırı kaldıraç yahut likidite krizi “kısa vadede” görünen riskler. ImmortalCrypto, düşüşü tetikleyebilecek tek şeyin Bitcoin’de 30.000 dolar düzeysini kaybetmek olduğunu düşünüyor. Analistin 2018’de 6.000 doların altına düşmesine benzettiği bu senaryo, Bitcoin fiyatında %50’den fazla düşüş ve bu gerçekleşirse altcoin’lerde %90’a yakın düşüşlerle “toplam bir teslimiyet” yaratabilir.

Lakin Tenkan, ağırlıklı olarak Covid-19 pandemisi sebebiyle küresel sağlık krizinde neler olduğuna değiniyor ve Covid’in yeni türleri ve insanlarda korku yaratan ülkelerin kapanmasının fiyat aralıkları aşağı çekebileceğini belirtiyor. Lakin gelecek için hala iyimser. Analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Bu potansiyel bir beklenmedik durum olsa da, Bitcoin eğilimi başlangıcından bu yana yükselişte ve bittiğine dair hiçbir işaret yok yahut yok gibi görünmekte. Kripto paraların %90 düzeltmeye sahip olduğunu ve bunun yükseliş eğiliminin değişmesine neden olmadığını anlamak mühim.

BTCyahut altcoin’lerin hakimiyeti olacak mı?

Analist Tenkan, “bugün %40 alanında rekor düşük düzeyde olan” Bitcoin hakimiyetinin bu sene artmasını bekliyor. Analist “Bu ralli, yeni bir Bitcoin boğa rallisi ile körüklenebilir. Ekosistemin bir bütün olarak odağını gözden kaçırmamak için bunu sürekli olarak takip etmek mühimdir” diyor.

Bitcoin

David Battaglia da benzer biçimde düşünüyor. Analist “Bu zor bir soru, fakat bence Bitcoin ve altcoin’ler, bunun değiştiği döngülerde hareket ediyor. Bence uzun soluklu zamanda Bitcoin savaşı kazanacak” görüşünü dile getiriyor.  Bitcoin’in sahneye hakim olduğu, fakat altcoin’lerin 1 yahut 2 ay süren aralıklı mini alt sezonlara sahip olduğunu söyleyen ImmortalCrypto da bu biçimde düşünüyor.

Ethereum’daki değişiklikler ve bunların fiyatı üzerindeki etkisi

ImmortalCrypto, “Ethereum, NFT’ler de dahil olmak üzere bir çok göz alıcı projenin evidir. 2022’de büyümeye devam edeceğini düşünüyorum, fakat bu, Bitcoin’in ne yaptığına çok bağlı olsa da, ikisi içindeki korelasyon her zaman kuvvetli olmuştur” yorumunu yapıyor.

Tenkan ise “10 yılı aşkın süredir piyasaları analiz etme” yöntemiyle, haberlerin “fiyatlarda zaten” olduğunu teyit ediyor. Başka bir deyişle, Ethereum’un yeni 2.0 ağına geçişiyle alakalı haberler, analist için Bitcoin’den bile ‘daha uzun vadeli bir güce’ sahip olan boğa döngüsü kripto parayı etkilemeyecek. Ethereum ile alakalı olarak, ETH’nin temellerinin Bitcoin ile aynı olmadığını söyleyen analist, “Piyasa genelde aynı yönde hareket ediyor, tamamen yükseliş yahut tamamen düşüş. Bu nedenle, Bitcoin’de yeni bir yükseliş rallisi olursa, genelde tüm kripto paralar, (her birine bağlı olarak daha fazla yahut daha az oynaklık ile) daha da yükselecek” değerlendirmesini yapıyor.

Etereum fiyatının “Bitcoin yükselirse yükselmeye devam edeceğini” söyleyen David Battaglia, güncellemelerle alakalı olarak, “bana öyle geliyor ki daha fazla merkezileşmeye doğru yoldan çıkıyorlar” yorumunu yapıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu