Ethereum Haberleri

21Shares, Avrupa’nın ilk Polygon ETP’sini Paris ve Amsterdam’da listeleyecek

21Shares, Avrupa’nın ilk Polygon ETP’sini Paris ve Amsterdam’da listeleyecek, kripto haberleri bölümümüzde 21Shares, Avrupa’nın ilk Polygon ETP’sini Paris ve Amsterdam’da listeleyecek başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. 21Shares, Avrupa’nın ilk Polygon ETP’sini Paris ve Amsterdam’da listeleyecek ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

21Shares, Avrupa’nın ilk Polygon ETP’sini Paris ve Amsterdam’da listeleyecek

İsviçre merkezli yatırım ürünü sağlayıcısı 21Shares şifrketi, Avrupa’nın Polygon performansını takip eden ilk borsa yatırım ürününü (ETP) Paris ve Amsterdam’daki Euronext borsalarında listeleyecek. Şu anda 3 binden fazla uygulamaya ev sahipliği yapan Polygon, Ethereum ağındaki tıkanıklıkları gidermek ve işlem fiyatlarıni azaltmak maksadıyla yaratılmıştı.

Paris’teki Euronext’te euro ile işlem görecek olan Polygon ETP’sinin kısaltması “MATIC FP”, Amsterdam’daki Euronext’te ABD doları ile işlem görecek olan Polygon ETP’sinin kısaltması ise “MATIC NA” olacak.

Son günlerin git gide artan kripto parası Solana’nın da dahil olduğu 20 kripto para ETP’si çıkaran 21Shares şirketi, halen 15 gün önce de AVAX, MATIC ve ALGO ETP’lerini SIX Borsası’nda listelemişti. Firma Ekim ayında ise, saklama ve “staking” hizmetleri için İngiltere merkezli altyapı sağlayıcısı Copper’la anlaşma sağlamıştı.

Şirket bugün yaptığı açıklamayla, Kasım ayı itibariyle 81 listelemede bulunan ve toplam değeri 2.9 milyar dolar olan 20 kripto para ETP’ine sahip olduğunu açıkladı. 21Shares bunun bunun yanında stake yaan üyelerine da Tezos ve Solana ödülleri veriyor. Ürünler, regüle edilmiş olan Avrupalı ve İsviçreli toplam 8 borsada listeleniyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu