Ethereum Haberleri

25 milyon kullanıcılı Revolut’tan 4 kripto para için staking desteği

25 milyon kullanıcılı Revolut’tan 4 kripto para için staking desteği, kripto haberleri bölümümüzde 25 milyon kullanıcılı Revolut’tan 4 kripto para için staking desteği başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. 25 milyon kullanıcılı Revolut’tan 4 kripto para için staking desteği ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

25 milyon kullanıcılı Revolut’tan 4 kripto para için staking desteği

Dünya çapında 25 milyon müşterisi olduğu bildirilen İngiltere merkezli dijital bankacılık uygulaması Revolut, İngiltere ve Avrupa Ekonomik Alanı’ndaki müşterileri için kripto staking hizmetini başlatıyor.

AltFi’nin aktardığına göre, test aşamasında olan ve uygulama kullanan bireylerin kripto varlıklarından gelir elde etmelerine olanak tanıyan staking hizmetinin lansmanı bu hafta tam anlamıyla gerçekleştirilecek.

Yüzde 11.65 ila yüzde 2.99 içinde pasif gelir olanağı

Şu anda stake etme işlemi DOT, XTZ, ADA ve ETH ile sınırlandırılırken ödüller yüzde 11.65 ila yüzde 2.99 içinde değişiyor.

Bunun yanı sıra Revolut’ta kriptonun kullanıma sunulması, ilk kez Kasım 2017’de gerçekleşti. O zamandan bu yana, premium kullanıcılar için Bitcoin ‘cash back’ gibi ürünlerin piyasaya sürülmesiyle mühim bir gelir kaynağı halini aldı.

Şirket şu anda hemen hemen 100 farklı kripto para ve varlıkta alım satım yapmanın bunun yanında kripto para bakiyelerini tercih ederek alışveriş yapma seçeneği de sunuyor.

Müşterilerine kripto para ve blok zinciri temelleri ile ilgili ücretsiz dersler sunan Revolut bunun bunun yanında programı tamamlayanları ücretsiz kripto para ile ödüllendiriyor. Temmuz 2022’deki ilk ayında 1 milyondan fazla kişi bu kursa katılmıştı.

Stake etme nedir? Staking güvenli midir?

Kriptoda stake etme, bir cüzdandaki bir kripto para sahibinin, bir blok zinciri ağının güvenliğini ve işleyişini desteklemeye yardımcı olmak maksadıyla varlıklarını belirli bir zaman için ödünç vermesine ediyor.

Bunu yapan bireyler destekleri karşılığında, ‘staker’ yeni basılan token’lar yahut işlem fiyatlarınin bir kısmı şeklinde ödüller kazanıyor. Bu prosedür ağ güvenliğini artırmaya faydalı oluyor.

Bir kripto para, stake etmeyi destekliyorsa (ki bu her zaman geçerli değil), varlığınızın bir kısmını “stake edebilir” ve zaman içinde yüzdeye dayalı bir pay kazanabilirsiniz. Stake edilebilen popüler kripto paralar içinde Ether, Tezos, Cosmos, Solana ve Cardano yer alıyor.

Staking risk içeriyor, bu yüzden finansal bir getiri ile ödüllendiriliyor. Kripto stake etmenin güvenliğine bağlı olan etkenler içinde; kullanılan stake platformunun güvenliği, blok zinciri ağının genel güvenliği, bilgisayar korsanlığı yahut diğer kötü niyetli saldırı riskleri yer alıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu