Kripto Haberleri

3 Analist: Altın Fiyatları İçin Bu Seviyelere Hazırlanın!

3 Analist: Altın Fiyatları İçin Bu Seviyelere Hazırlanın!, kripto para takipçileri için 3 Analist: Altın Fiyatları İçin Bu Seviyelere Hazırlanın! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. 3 Analist: Altın Fiyatları İçin Bu Seviyelere Hazırlanın! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

3 Analist: Altın Fiyatları İçin Bu Seviyelere Hazırlanın!

Altın fiyat aralıkları, 2021 senesinde 2020 kadar iyi bir performans sergileyemedi. Bu yılki düşüşü tetikleyen etkenler içinde ABD 10 yıllık tahvil getirilerinin artması ve dolar endeksinin artması belirtiliyor. Geçen yıl altının ons fiyatı 2.075 dolarlık rekor düzeyleri görürken bu sene, maksimum 1.959 dolar görüldü. Peki, önümüzdeki yıl neler görülecek? Kriptosite.com olarak 3 analistin analizlerini aktarıyoruz…

Ekonomistler ve danışmanların 2022 yorumları: Altın fiyat aralıkları ile ilgili neler diyorlar?

Tera Yatırım Başekonomisti Enver Erkan, ons altının Fed ekseninde değerlendirilebileceğini belirtse de Fed dışındaki etkenlerin altın için olumlu etkenler olabileceğine gözleri üstüne topluyor. Teknik eğilimin de kıymetli metalin yararına olduğunu düşünen Erkan, Fed politikasının sıkılaşmasıyla piyasanın bir ikilem yaşayabileceğini vurguluyor. Gram altının hareketinin ise doğrudan dolar ile ilişkili bulunacağını belirtiyor. 

Altın Kâhini: Formül Basit, Bunu Yapın Zarar Etmeyin!

Baştürk Finansal Danışmanlık Kurucusu Rıdvan Baştürk, 2020 ile 2021 yılını yüz yüze geldirdığımızda yüzde 4’lük bir kayıp meydana geldiğinı dile getiriyor. Yıl boyu ons altının 1.680 civarına gerileyip 1.900 doları geçtiğini söyleyen uzmana göre genelde yıl, bu aralıkta geçti. Uzmanlara göre 2022 senesinde ise makro etkenler ile baskı altında kalmış bir ons altın görülebilir.

En son ekonomist Selçuk Geçer, kıymetli metal ve dolara yönelik tahminlerde bulunmaya sürdü. Doların 13-14 lira aralığında bir kapanış gerçekleştireceğini, yükselişin Ocak ayı boyunca süreceğini iddia ediyor. Altının da yükselmemesi için hiçbir neden görmediğini ifade ediyor. Ocak ayı boyunca mühim olan tarihle olarak 3-22 Ocak’a ve Fed’in kararlar açıklayacağı 14-15 Şubat’a gözleri üstüne topluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu