Kripto Haberleri

3 Analist Bitcoin Tahminlerini Açıkladı: Ocak 2022’de Bu Seviyeler!

3 Analist Bitcoin Tahminlerini Açıkladı: Ocak 2022’de Bu Seviyeler!, kripto para takipçileri için 3 Analist Bitcoin Tahminlerini Açıkladı: Ocak 2022’de Bu Seviyeler! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. 3 Analist Bitcoin Tahminlerini Açıkladı: Ocak 2022’de Bu Seviyeler! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

3 Analist Bitcoin Tahminlerini Açıkladı: Ocak 2022’de Bu Seviyeler!

Tanınmış bir kripto para birimi analisti olan Matthew Hyland’a göre, Bitcoin (BTC) fiyatı 250.000 dolara ulaşma yolunda. PlanB’nin S2F modeli, BTC’nin yıl sonuna kadar 100.000 dolara ulaşacağını ve bu da başka bir patlayıcı ralliyi körükleyebileceğini tahmin ediyor. Lakin analist, bunun bunun yanında öne çıkan bir başka Bitcoin fiyat modelinin geçersiz kılınabileceğine gözleri üstüne topluyor.

Matthew Hyland’a göre Bitcoin fiyatı 2022’nin başlarında basit bir şekilde 250.000 dolara ulaşabilir

Kriptosite.com haberlerinden de  takip ettiğiniz üzere, Bitcoin fiyatı kısa süre önce, sürekli olarak enflasyonun körüklediği 10 Kasım’da 69.000 dolar civarında tüm zamanların en yüksek düzeysini kaydetti. Lider kripto para biriminin git gide artan maliyet baskılarına karşı bir korunma olduğu argümanı, enflasyonist korkular aracılığıyla körüklendi. BTC yeni bir rekor düzeyye fırlarken, ileri gelen bir analist, amiral gemisi dijital varlığın Ocak 2022’ye kadar 250.000 dolara ulaşabileceğine inanıyor. Bitcoin fiyatı için stok akış modeline göre 2025 için 1 milyon dolar odak noktası haline gelirken, analist Matthew Hyland’a göre ileri gelen kripto para birimi 2022’nin başlarında basit bir şekilde 250.000 dolara ulaşabilir.

Analist bunun bunun yanında, Stock to Flow Asset (S2FX) modeli yerine (S2F) modeli olan Bitcoin stok akış modellerinden yalnızca birinin 2022’den sonra hayatta kalabileceğine gözleri üstüne topluyor. Matthew Hyland, BTC piyasasının halen coşku yaşamadığını vurguluyor, fakat bu aşamanın Bitcoin fiyatının 100.000 doların üzerine çıktığında gelebileceğini düşünüyor. PlanB’nin S2F modeline göre, mühim kripto para birimi bu sene Aralık ayına kadar zaten 100.000 dolara ulaşmış olacak. 

Bitcoin

S2F modeli Aralık ayında 100.000 dolara ulaşan Bitcoin fiyatı ile doğrulandığında, Matthew Hyland “tüm gözler S2X modelinde olacak” diyor ve bu boğa koşusu için amiral gemisi kripto para biriminin 288.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Analiste göre, PlanB, BTC fiyatı ile ilgili S2F modelinde doğru tahminde olduğundan, S2X modelinin coşkulu koşunun geç aşamaları için bir katalizör olabilir ve yatırımcıların, kaçırma korkusuyla (FOMO) 288.000 dolarlık hedefin radarda olduğuna inanması olabilecek.

Bunun yanında, Matthew Hyland bunun bir “haberi satmak” olayı olabileceğine inandığı için Bitcoin fiyatı bir gerileme ile yüz yüze kalabilir. Çünkü daha büyük oyuncular diğer büyük yatırımcıların daha yüksek fiyatlarla satmaları için likidite sağlayabilir. Analist, hedef fiyat 288.000 dolar iken, BTC’nin 250.000 dolarda yetersiz kalacağını dile getiriyor.

Analiste göre, S2X modeli geçersiz kılınacak olsa da S2F bozulmadan kalmaya devam edecek. Model, Bitcoin fiyatının 2025 yılına kadar 1 milyon dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Matthew Hyland bunun bunun yanında risk sermayedarı Tim Draper’ın da BTC’nin 2018’de 2022 yılına kadar 250.000 dolara ulaşacağını tahmin ettiğini belirtiyor.

Kripto analisti Sarah Tran’a göre, önümüzdeki senelerda, Bitcoin blok ödülünü yarıya indirmeye devam edecek ve bu da önder kripto para arzında yetersiz arza yol açabilecek ve ileri gelen bir dijital varlığın fiyatında keskin bir artışa yol açabilecek.

BTC teknik analizi: Geri çekilmeden sonra daha fazla yükselme sinyali veriyor

Analisti Sarah Tran, Bitcoin fiyatının, günlük grafikte bir boğa flaması paterni sunarak, BTC’nin geri çekilmeyi bitirdikten sonra daha da yükselmeye devam edebileceğinin sinyalini verdiğini belirtiyor. Sarah Tran analizine şu yönde sürdürmekte:

Bitcoin fiyatının yukarı yönlü ilk hedefi, hakim grafik deseninin flamasını oluşturan simetrik üçgen ile ölçülen 71.658 dolar. BTC bu düzeynin üzerine çıkabilirse, önder kripto paranın aşağıdaki hedefi 88.117 dolar olup, yöneten teknik modelin üst sınırından %39’luk bir tırmanışa işaret ediyor. Bitcoin geri çekilirken, Arms Index (TRIN) piyasada satıcılardan daha fazla alıcı olduğunu öne sürdüği için, yatırımcılar düşüşü satın alma fırsatını değerlendiriyor gibi görünmekte.

Bitcoin
BTC günlük grafik / Kaynak: TradingView

Bunun yanında analist, Bitcoin fiyatı iyimser hedeflere ulaşmadan önce, kripto paranın ilk savunma hattının 2 Kasım’da 64.225 dolarda, ardından 22 Ekim’de 63.685 dolarda mühim destek düzeylerini yeniden test edebileceğini hatırlatıyor. Analist, şu teknik düzeylere gözleri üstüne topluyor:

Satış baskısı artarsa, Bitcoin fiyatı, 21 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) ile aynı zamana denk gelen, yöneten teknik modelin üst sınırını 62.301 dolar olarak etiketleyebilir. Bu düzeynin altına düşülmesi durumunda, yükseliş görünümü geçersiz olabileceğinden boğalar için sorun yaratabilir. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu