Kripto Haberleri

3 Analist: Hafta İçinde Altın Fiyatı Bunları Yapabilir!

3 Analist: Hafta İçinde Altın Fiyatı Bunları Yapabilir!, kripto para takipçileri için 3 Analist: Hafta İçinde Altın Fiyatı Bunları Yapabilir! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. 3 Analist: Hafta İçinde Altın Fiyatı Bunları Yapabilir! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

3 Analist: Hafta İçinde Altın Fiyatı Bunları Yapabilir!

Ons altın fiyatı, git gide artan Omicron korona virüs varyantı vakalarının küresel ekonomik büyümeye yönelik geliştirilen riskleri, daha kuvvetli bir ABD dolarından gelen baskıyı dengelemesiyle; bir önceki günlerde bir haftanın en yüksek düzeysini gördü. Peki, sırada neler var? Kriptosite.com olarak analistlerin görüşlerini paylaşmak istedik…

Altın fiyatı bu hafta nasıl hareket edebilir?

Altın, yazım sırasında 1.817 dolardan el değiştiriyor. Kitco Metals’in kıdemli analisti Jim Wyckoff, 2022’nin ilk çeyreğinde altın görüntüsün iyimser olduğunu altını çizerek ana itici güç olarak enflasyonun fiyat aralıkların altında bir taban tutması olduğunu dile getirdi. Wyckoff, “Altta yatan destek enflasyon endişelerinden geliyor. Fed’in biraz daha sıkı para politikasına yönelik eğilimleri altın traderlarını biraz rahatlatmış görünüyor,” dedi.

Son 4 Altın Tahmini Çıkan Ekonomist: Bunlara Hazır Olun!

Dolar endeksi, hemen hemen bir haftanın en zayıf düzeysinden yükseldi ve dolar fiyatlandırılmış altını ABD dışındaki para birimleri sahipleri için daha az çekici hale getirdi. Niceliksel Emtia Araştırma analisti Peter Fertig, “ABD doları daha kuvvetli olsa da, bugün altında çok fazla hareket yok” dedi ve likidite eksikliğinin ana nedenlerinden birinin Noel’de kapalı piyasalar olduğunu ekledi. Fertig, daha yüksek getirilerin, altın fiyat aralıkları üzerinde biraz baskı oluşturan altını elde tutmanın fırsat maliyetini artırdığını da kelimelerine ekledi.

DailyFX döviz stratejisti Ilya Spivak, bu hafta genelde sakin olmasına rağmen, “Düşük likidite, gündem hassasiyetini daha belirgin hale getiriyor, çünkü zaten zayıf olan piyasalarda bir şey olursa olabileceken daha gergin fiyat hareketlerine neden olacak” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu