Kripto Haberleri

3 Analistten Altın İçin Şaşırtan Tahminler: Önce Bu Seviyeler Sonra…

3 Analistten Altın İçin Şaşırtan Tahminler: Önce Bu Seviyeler Sonra…, kripto para takipçileri için 3 Analistten Altın İçin Şaşırtan Tahminler: Önce Bu Seviyeler Sonra… ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. 3 Analistten Altın İçin Şaşırtan Tahminler: Önce Bu Seviyeler Sonra… başlıklı haberimizin ayrıntıları..

3 Analistten Altın İçin Şaşırtan Tahminler: Önce Bu Seviyeler Sonra…

Altın vadeli işlemleri Pazartesi günü düşüşle bitti, fakat geçen haftayı hemen hemen dört haftanın en yüksek fiyatıyla kapattıktan sonra mühim 1.800 dolar eşiğinin üzerinde tutundu. Peki, sırada hangi düzeyler yer alıyor? İşte analistlerin tahminleri…

Chintan Karnani: Veriler, altın fiyatında bir düzeltmeye yol açıyor

Insignia Consultants araştırma direktörü Chintan Karnani, fiyat aralıkların “Federal Rezerv ve diğer mühim merkez bankalarının ekonomik gerçekliği ile azalan beklentileri içinde değiştiğini” dile getirdi. Yöneticiye göre fiyattaki günlük değişim, bir faktör için diğerini geçersiz kılıyor, çünkü beklenenden daha iyi ekonomik veriler, altında bir düzeltmeye ve ABD Merkez Bankasının tahvil alımını erken bir vakitte azaltacağına dair beklentilere yol açıyor. Lakin piyasa beklentilerinin altında gelen veriler gecikmeye yönelik beklentiyi besliyor.

Altın Fiyatları İçin Gözler Bu Seviyelerde! Neler Olabilir?

Kriptokoin.com olarak önceden de açıkladığimiz üzere FED Başkanı Jerome Powell’ın Jackson Hole merkez bankaları sempozyumuna gerçekleştirdiği konuşmada, bu sene tahvil alımlarının azaltılmasını desteklediğini, fakat yüksek enflasyonu “geçici” olarak görmeye sürdüğini açıklamasının ardından külçe fiyat aralıkları Cuma günü bir adım yükseldi. Ayrıca, daralma sürecinin başlamasının, faiz oranlarındaki artışların yakın olduğuna dair bir sinyal olarak tasarlanmayacağını da vurguladı.

Sevens Report Research: Temeller, yükselişe işaret ediyor

Sevens Report Research’ün Pazartesi günkü haber bültenine göre analistler, altın için “temellerin, ihtiyatlı bir biçimde yükseliş gösterdiğini” dile getiriyor. Fed’in para politikasında “güvercin tonunu sürdürmesi durumunda altının 1.900 dolara doğru yeni bir koşuya başlayabileceği” belirtiliyor ve şu ifadeler kullanılıyor:

Lakin, birkaç ayın en düşük düzeylerine son düşüş göz önüne alındığında, teknik görünüm kısa vadede düşüş gösteriyor. 1.835 dolar civarındaki yaz ortası zirvelerinin üzerinde bir kırılma, bu yakın vadeli görünümün yükselişe dönüşünü destekleyebilir.

"Teknik Satışlar Olabilir" 2 Analist, Altın İçin Seviyeleri Belirledi

Zaner analistler: Bu gelişme altını yükseltebilir

Zaner analistleri Pazartesi günü paylaşımı yaptıkları günlük raporda, “Geçen haftaki Fed sempozyumunun fikir birliği Fed’in sabırlı olması yönünde iken, enflasyonun daha fazla Fed yetkilisinin radarına girdiği de açıktı” dedi. Bu nedenle, Cuma sabahı açıklanacak olan tarım dışı bordro verileri, hem altın hem de gümüş fiyat aralıkları için mühim bir girdi olacak. Zaner’deki analistler, “Yumuşak bir maaş bordrosu verisi olabileceken doları zayıflatacak, daralmayı azaltacak ve karşılığında altın ve gümüş fiyat aralıklarını daha da yükseltecek” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu