Kripto Haberleri

3 Analistten “Hesapları Değiştiren” Altın Fiyatları Tahminleri!

3 Analistten “Hesapları Değiştiren” Altın Fiyatları Tahminleri!, kripto para takipçileri için 3 Analistten “Hesapları Değiştiren” Altın Fiyatları Tahminleri! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. 3 Analistten “Hesapları Değiştiren” Altın Fiyatları Tahminleri! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

3 Analistten “Hesapları Değiştiren” Altın Fiyatları Tahminleri!

Altın fiyat aralıkları, Pazartesi günü dört haftanın en yüksek düzeysine ulaştıktan sonra, doların düşük düzeylerden artması ve yatırımcıların haftanın ilerleyen günlerinde mühim bir ABD istihdam raporunun yayına girmesina kadar temkinli davranmasıyla düştü. Peki bu düşüş eğilimi sürecek mi? Kriptokoin.com olarak sıcak altın fiyat aralıkları tahminlerini sizlerle buluşturuyoruz.

Bart Melek: Altın fiyat aralıkları için bu düzeyler sırada görünüyor

Başkan Powell, Jackson Hole açıklamalarında enflasyonla alakalı endişelerini genelde dile getirmedi. Enflasyon beklentilerinin %2 düzeysinden ayrıldığına dair ispat yok. TD Securities Emtia Stratejisi Başkanı Bart Melek’e göre bu anlatı altın için olumlu olmalı. Bart Melek konuya yönelik şu yorumlarda yer alıyor:

Görünüşe göre Başkan Powell tam istihdama ulaşmak için ekonomiyi sıcak çalıştıracak, bu da özellikle dezavantajlı sosyal gruplar için biraz daha uzun sürebilir. Bu olabileceken herhangi bir indirimin nazik bulunacağı ve politika faizlerinin bir süre daha çok uyumlu kalacağı manasına geliyor. Enflasyona yakın bir saldırı olmadan, nominal oranların artması için bir neden yok ve enflasyon beklentileri daha da yükselebilir. Ortaya çıkan kesinlikle negatif oranlar altın için pozitif olmalıdır. Çok uzak olmayan bir gelecekte kartlarda 1.830 dolarlık teknik bir hamle görünüyor. 2022’nin başına geçerken ve daralma iyi yönetilirken daha da yüksek düzeyler (1.850-1.900 dolar) olacak.

Uzman Yorumu: Altın Fiyatları Neden Düşüyor? Ne Beklenmeli?

Jim Wyckoff: Altın bu hafta içinde baskı görebilir

Altın fiyat aralıkları ilk kez Pazartesi günü ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın Cuma günü yıllık Jackson Hole ekonomi konferansında yaptığı konuşmanın ardından yükseldi. Powell, ABD merkez bankasının tahvil alım programının bu sene azaltılabileceğini dile getirdi. Lakin Fed’in varlık alımlarını kesmeye başlaması ve altını daha yüksek düzeylere göndermesi için kesin zaman çizelgesine dair hiçbir belirti vermedi. Lakin altın ardından, Powell’ın konuşmasının ardından hemen hemen iki haftanın en düşük düzeysine gerileyen dolar endeksinin toparlanmaya çalışmasıyla düştü.

Kitco Metals kıdemli analisti Jim Wyckoff, “Piyasa, bu sene bir miktar daralma bulunacağına dair bir fikir edinmeye başlıyor, fakat belki de pazarı korkutacak saldırganlıkla değil” dedi. Lakin Jim Wyckoff, Cuma günü ABD tarım dışı maaş bordroları raporunun hedeflenen açıklamasından önce temkinli olunmasının bu hafta altın üzerinde baskı oluşturabileceğini ve kuvvetli bir rakamın potansiyel olarak şahin Fed yetkililerine ultra kolay para politikasından uzaklaşma hususunda daha fazla kaldıraç sağlayabileceğini dile getirdi.

Altın Fiyatları İçin Gözler Bu Seviyelerde! Neler Olabilir?

Carsten Menke: Altın ve gümüş biraz daha düşebilir!

Daha yüksek faiz oranları, getirisi olmayan külçeyi elde tutmanın fırsat maliyetini artırır. Julius Baer’in yeni nesil araştırma başkanı Carsten Menke, Jackson Hole konferansında yapılan yorumların altın ve gümüş üzerinde “temel” bir etkisi olmaması gerektiğini dile getirdi. Carsten Menke, “Sürekli bir ekonomik toparlanma ve geçici bir enflasyon artışının, altın ve gümüş fiyat aralıklarının biraz daha düşmesine yol açacağına dair inancımız sürdürmekte” dedi. Carsten Menke, enflasyonun ve ekonomik toparlanmanın piyasanın temel itici güçleri olduğuna dikkat çekti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu