Kripto Haberleri

3 Dev İsimden Tahminler: Altın Fiyatı, Bu Diplere Gidiyor!

3 Dev İsimden Tahminler: Altın Fiyatı, Bu Diplere Gidiyor!, kripto para takipçileri için 3 Dev İsimden Tahminler: Altın Fiyatı, Bu Diplere Gidiyor! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. 3 Dev İsimden Tahminler: Altın Fiyatı, Bu Diplere Gidiyor! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

3 Dev İsimden Tahminler: Altın Fiyatı, Bu Diplere Gidiyor!

Altın fiyatı, yatırımcıların merkez bankasının pandemi sırasında ekonomik desteğini ne zaman kesebileceğini öğrenmek istiyorsanız Federal Rezerv politika yapıcılarının konuşmasını beklerken, git gide artan ADB tahvil getirilerinin ve doların güçlenmesinin baskısı altında Pazartesi günü yatay seyrediyor.

“Altın fiyatı, uzun bir durgunluk zamanında görünüyor”

Spot altın, yazının yazıldığı sıralarda günlük %0,22 artışla 1.753,29 dolar düzeylerinde işlem görürken, Aralık ABD altın vadeli işlemleri %0,13 artışla 1.753,85 dolara yükseldi. Kriptosite.com olarak açıkladığimiz üzere, fırsat maliyetini yükselterek altının cazibesini azaltan gösterge 10 yıllık ABD Hazine getirileri, hemen hemen üç ayın en yüksek düzeysini gördü. Dolar da güçlenerek altın fiyatı üzerindeki baskıyı artırdı. Bağımsız analist Ross Norman, şu yorumu yapıyor:

Altın fiyatı, uzun bir durgunluk zamanında görünüyor ve daha kuvvetli 10 yıllık Hazine getirileri ve kuvvetli bir doların karşı rüzgar olarak hareket etmesiyle, her iki yöne de kendini bırakamıyor.

Altın fiyatı

Piyasanın odak noktası, merkez bankasının pandemiye yönelik politika tepkisi ile ilgili Kongre önünde ifade verecek olan Başkan Jerome Powell da dahil olmak üzere bu hafta bir dizi Fed yetkilisinin konuşmaları olacak.

Citigroup: Gelecek yıl, spot ve vadeli altın piyasaları için düşüş eğilimindeyiz

Altın genelde daha yüksek enflasyona karşı bir korunma olarak kabul edilir. Lakin Fed’in faiz artırımı, faiz getirisi olmayan altını elde tutmanın fırsat maliyetini artıracaktır. Ross Norman, merkez bankası alımlarının piyasaya cesaret verici olduğunu, fakat külçe altınların özellikle Kuzey Amerika’dan gelen kaliteli kurumsal akışlardan yoksun kaldığını dile getiriyor. Dünyanın en büyük altın destekli borsa yatırım fonu olan SPDR Gold Trust’ın holdingleri, geçen hafta başında bir yıldan fazla bir sürenin en düşük düzeysini gördükten sonra, Cuma günü marjinal olarak yükseldi.

Altın fiyatı

Bunun yanı sıra yatırımcılar, emlak devinin geçen hafta tahvil ödemesini zamanında yapamamasının ardından, borca batık Çin Evergrande’yi çevreleyen gelişmeleri de takip ediyor. SPI Asset Management’ın yönetici ortağı Stephen Innes, Çin Halk Bankası’nın piyasadaki bazı sistemik risklere tasvir ederek ve külçeye bir miktar destek sağlayarak piyasalara likidite enjekte etmeye sürdüğini dile getirdi.

Citigroup’taki analistler ise , gelecek yıl altın fiyatı için aşağı yönlü bir görünümle fiyat tahminlerini sunuyorlar:

2022 senesinde 1.600 doların altında bir hemen hemen öngören, spot ve vadeli altın piyasaları için düşüş eğilimindeyiz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu