Gündem

37 yaşına giren LeBron James’ten emeklilik açıklaması!

37 yaşına giren LeBron James’ten emeklilik açıklaması!, gündemdeki haberler bölümümüzde 37 yaşına giren LeBron James’ten emeklilik açıklaması! konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. 37 yaşına giren LeBron James’ten emeklilik açıklaması! ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

37 yaşına giren LeBron James’ten emeklilik açıklaması!

Amerikan Basketbol Ligi personellerinden Los Angeles Lakers’da top koşturan yıldız basketbolcu LeBron James, 30 Aralık itibariyle 37. yaş gününü kutladı. Bu bağlamda yaşı iyice ilerleyen LeBron James’in emeklilik tarihi de merakla beklenirken yıldız basketbolcu Memphis Grizzlies maçının ardından konuyla alakalı açıklamalara yer verdi. James, “Zihnim ve vücudum izin verdiği sürece oynayabilirim” şeklinde konuştu.

“KİMSENİN OYUNUN ÖRNEK ALMAYA ÇALIŞMADIM”

Daha önceki efsane isimlere saygı duyduğunu ama onlar gibi olmaya çalışmadığını ifade eden LeBron James, “Hayatım boyunca benden önceki dönemlerin efsanelerine saygı duydum ve her zaman basketbolun bugüne gelmesindeki katkılarını takdir ettim, ama kimsenin oyununu örnek almaya yahut başkalarının oyunundan kendi oyunuma eklemeler yapmaya çalışmadım.” şeklinde konuştu.

37 yaşına giren LeBron James'ten emeklilik açıklaması!

“KENDİMİ GELŞTİRMEK İÇİN ÇOK ÇALIŞIYORUM”

Kendini geliştirmek adına sürekli olarak olarak çalıştığını söyleyen LeBron, “Her daim kendi yoluma bakmaya çalıştım ve bu yolu oluştururken sürekli olarak kararlılıkla çabaladım. Her gün kendimi fiziksel ve mental açıdan geliştirebilmek için çok çalışıyorum. Bu oyun ilk günden bu yana benim damarlarımda akıyor ve ben de her geçen gün oyunumu kariyerimin ilerleyen bölümünde nasıl daha ileriye götürebileceğimi düşünüyorum.” dedi.

37 yaşına giren LeBron James'ten emeklilik açıklaması!

“BAKALIM OYUN BENİ NEREYE GÖTÜRECEK”

Kariyerini ne kadar daha sürdüreceğini bilmediğini ve bunu önündeki sürecin göstereceğini dile getiren James, “19 senedir buradayım ve bir 19 yıl daha oynayamayacağımı biliyorum. Kesinlikle kariyerimin orta noktasında değilim. Bakalım oyun beni nereye götürecek. Zihnim ve vücudum izin verdiği sürece oynayabilirim” ifadelerine yer verdi.

Los Angeles Lakers’da top koşturan LeBron James, bu sezon çıktığı karşılaşmada 28 sayı, 7.2 ribaund ve 6.8 asist hemen hemenları ile oynuyor.

37 yaşına giren LeBron James'ten emeklilik açıklaması! i

Başa dön tuşu