Kripto Haberleri

4 Uzman: Bitcoin Fiyatı, Ocak’ta Bu Seviyelerde Olabilir!

4 Uzman: Bitcoin Fiyatı, Ocak’ta Bu Seviyelerde Olabilir!, kripto para takipçileri için 4 Uzman: Bitcoin Fiyatı, Ocak’ta Bu Seviyelerde Olabilir! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. 4 Uzman: Bitcoin Fiyatı, Ocak’ta Bu Seviyelerde Olabilir! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

4 Uzman: Bitcoin Fiyatı, Ocak’ta Bu Seviyelerde Olabilir!

Yatırımcılar 2021’e veda ederken, küresel kripto piyasası değeri yeni yılın ilk saatleri civarında %2,44 arttı. Birçok altcoin projesi düşüş eğilimini aşamasa da, ekonomist ve kripto trader’i Alex Kruger, “fon girişlerinin etkisiyle Ocak ayı başlarında kuvvetli bir kripto piyasası bekliyor”. Gelin, Kriptosite.com derlediğimiz Bitcoin analistlerinin Ocak ayı fiyat tahminlerine göz atalım.

Analistler sıcak bir Ocak ayı bekliyor

Alex Kruger, son dört yılda Ocak ayı başlarında Bitcoin getirilerini analiz etmek için Twitter’a gitti. İlginç bir biçimde, kral kriptonun modelinde her seferinde olumlu bir geri dönüş kayıt edildi. Kruge, 2018’den bu yana Bitcoin’in ocak performansını paylaşıyor:

  • 2021 %36
  • 2020 %13
  • 2019 %7
  • 2018 %18

Carol Alexander, Bitcoin yatırımcılarını ikazyor

Alex Kruger’in aksine, Sussex Üniversitesi’nde finans profesörü Carol Alexander, gelecek yıl keskin Bitcoin düzeltmeleri bekliyor. Alexander, CNBC’ye verdiği demeçte, BTC’nin “temel değer eksikliği” sebebiyle tüm kazançları silerek 10.000 dolara kadar düşebileceğini dile getirdi. Hatta, yatırımcıları Bitcoin’den uzaklaşmaveyavet ediyor:

Şimdi bir yatırımcı olsaydım, yakında zamanda Bitcoin’den çıkmayı düşünürdüm çünkü fiyatı olabileceken gelecek yıl çökecek.

Fon akışı cephesinde, Coinshares haftalık olarak son raporunda toplam 142 milyon dolar tutarında rekor düzeyde en büyük haftalık çıkışları ima etti. Borsa aşağıdaki analizi ve grafiği paylaşımı yaptı:

Bitcoin, Haziran ayında görülen ve 150 milyon dolar kadar olan çıkışların bi hayli altında, toplam 89 milyon dolar tutarında çıkış gördü.

Bunun yanında, Meksika’daki en zengin üçüncü kişi olan Ricardo Salinas Pliego, kısa süre önce Twitter takipçilerini bu yeni yılda Bitcoin’e yatırım yapmaya çağırdı. İspanyolca’dan tercüme edilen video mesajında şunları kaydetti:

İtibari paradan uzak durun… kağıttan ve yalanlardan bir araya gelen sahte paradır. Merkez bankaları her zamankinden daha fazla para basıyor. Bitcoin’e yatırım yapın.

Analistler kurumsal talebin artabileceğini düşünüyor

Bunun yanında, Genesis Global Trading’deb Noelle Acheson, önümüzdeki yıl Bitcoin (BTC) ve kripto şirketlerine kuvvetli bir kurumsal ilgi öngörüyor. Yakın tarihli bir röportajda şunları dile getirdi:

Son 12 aydaki kurumsal büyüme enteresanydı. Hem doğrudan token yatırımı hem de kripto piyasası altyapı şirketlerinin kendilerine yatırım yoluyla, gelecek yıl bunun hızlanacağına dair kuvvetli işaretler göze çarpıyor.

Ayrıca, yılın piyasadaki 65 isimden 40 kripto tek boynuzlu atının doğuşunu gördüğünü tahmin etti. Lakin Acheson, Bitcoin’in artık büyük yatırımcılar için artık tek seçenek olmadığını dile getirdi:

Ayrıca, daha çeşitlendirilmiş bir kripto portföyünde kurumlardan daha büyük bir ilgi göze çarpıyor… sektör gerçekten sanırım kendisini yalnızca pazar önderinden ayırdı.

En son Acheson, bir çok yatırımcının şu anda iki büyük kripto para birimini atladığını ve teknolojik ilerlemeyi ve yeni kültürel ifadeleri temsil eden daha riskli ama bunun yanı sıra daha yüksek getiri token’lerinden bazılarına gittiğini dile getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu