Gündem

4,5 milyar yıl önce Dünya ile çarpışan gezegene ait kalıntılar bulundu

4,5 milyar yıl önce Dünya ile çarpışan gezegene ait kalıntılar bulundu , ekonomi haberleri bölümümüzde 4,5 milyar yıl önce Dünya ile çarpışan gezegene ait kalıntılar bulundu başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. 4,5 milyar yıl önce Dünya ile çarpışan gezegene ait kalıntılar bulundu  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

4,5 milyar yıl önce Dünya ile çarpışan gezegene ait kalıntılar bulundu

4,5 milyar yıl önce Dünya ile çarpışan gezegene ait kalıntılar bulundu

ABD’nin Utah Üniversitesi’nden bilim insanları, çığır açacak bir keşfe imza attı. Araştırmacılar, Dünya’nın ortasında bulunan magmayla alakalı yürüttükleri çalışma neticesinde, dünya tarihine bile etki edecek derecede kalıntılar tespit etti.

Bilim insanları, Dünya’nın ortasında tam 4,5 milyar yıl önce, Mars tarzı bir gezegenle çarpışmadan kaldığı tahmin edilen kalıntılar buldu. Bu kalıntılar, Dünya’nın meydana gelme süreciyle alakalı tartışmaları da yeniden alevlendirdi.

ÇARPIŞMA, SICAKLIĞI DEĞİŞTİRDİ

Araştırmacılar, söz konusu çarpışmanın sıradan bir çarpışma olmadığını ve Dünya’nın aldığı darbe neticesinde sıcaklık değerlerinde dahi değişimler yaşandığini açıkladı.

4,5 milyar yıl önce Dünya ile çarpışan gezegene ait kalıntılar bulundu #1

Bu olayın ardından üniversite bünyesindeki bir çok akademisyenin, izinlerinin iptal edilerek vazifeye çağrıldığı altı çizildi.

Araştırmacılar, büyük keşfin detaylandırılması için yoğun çalışma içine girdi. Önümüzdeki günlerde konuya ilişkin daha net açıklamalar yapılacak.

Başa dön tuşu