Gündem

615 çocuk devlet korumasına alındı

615 çocuk devlet korumasına alındı , ekonomi haberleri bölümümüzde 615 çocuk devlet korumasına alındı başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. 615 çocuk devlet korumasına alındı  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

615 çocuk devlet korumasına alındı

615 çocuk devlet korumasına alındı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı,  ufak yaşta çalıştırılan ve dilendirilen çocuklar için Türkiye genelinde mobil ekiplerle çalışmalarını sürdürüyor.

27 BİNDEN FAZLA ÇOCUKLA İLGİLİ ÖNLEM ALINDI

Bakanlık aracılığıyla 81 ilde hizmete sunulan 320 mobil ekip, caddelerin işlek noktalarında tespitlerde yer alıyor. Yapılan tespitler neticesinde 27 binden fazla çocukla alakalı önlem alındı, 1078 çocuğun ailesiyle alakalı yasal işlem başlatıldı.

615 çocuk devlet korumasına alındı #1

4 KİŞİLİK EKİP, ÇOCUKLAR VE AİLELERİYLE İLGİLENİYOR

Dört kişiden oluşan ekibin içinde bir polis, bir zabıta bir sosyal hizmet uzmanı ve pedagog veya psikolojik danışman yer alıyor. Çocuklara olabildiğince hassas yaklaşan ekipler, ardından da ailelerine ulaşıyor.

615 ÇOCUK DEVLET KORUMASINA ALINDI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 16 bin 145 çocuğun ailesine klavuzluk hizmeti verdi, 7 bin 628 çocuğun ailesine maddi destek sağlandı. 615 çocuk ise devlet korumasına alındı.

Bakanlığın ALO 183 numaralı destek hattından dilendirilen veya çalıştırılan çocuk işçilerle alakalı ihbarlar alınıyor.

Başa dön tuşu