Gündem

ABD halkının yüzde 76’sı Facebook’un zararlı olduğunu düşünüyor

ABD halkının yüzde 76’sı Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un zararlı olduğunu düşünüyor , ekonomi haberleri bölümümüzde ABD halkının yüzde 76’sı Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un zararlı olduğunu düşünüyor başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. ABD halkının yüzde 76’sı Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un zararlı olduğunu düşünüyor  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

ABD halkının yüzde 76’sı Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un zararlı olduğunu düşünüyor

ABD halkının yüzde 76'sı Facebook'un zararlı olduğunu düşünüyor

Son zamanlarda tepkilerin odağında olan ve topluma zarar verdiği düşünülen sosyal platform devi Sosyal paylaşım sitesi Facebook, çatı şirketinin adını “Meta” olarak değiştirmişti.

Amerikan yayın kuruluşu CNN’in bağımsız araştırma şirketi SSRS ile yaptığı anket, toplumun da benzer düşüncelere sahip olduğunu gösteriyor.

ÇOĞUNLUK, FACEBOOK ZARARLI DİYOR

Ankete katılanların yüzde 76’sı Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un topluma zararlı olduğunu, yüzde 11’i faydalı olduğunu, yüzde 13’ü ise faydası veya zararı bulunmadığını açıkladı. Katılımcıların yüzde 55’i hatanın şirkette değil kullanıcılarda olduğunu dile getirdi.

Katılımcıların yüzde 49’u Sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden yayılan komplo teorilerine inanan bir tanıdığı olduğunu ifade ederken, bu oranın 35 yaş altında yüzde 61’e çıktığı, 65 yaş üzerinde ise yüzde 35’e düştüğü bildirildi.

FACEBOOK

ABD yönetiminin Sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerindeki düzenlemelerini artırması gerektiğini düşünenlerin oranı yüzde 53 oldu.

Ankette Amerikalıların teknoloji şirketlerine güvenmediği de yaşandı. Katılımcıların yüzde 38’i Google, Amazon ve Sosyal paylaşım sitesi Facebook gibi şirketlerin kullanıcıların faydasını düşündüğüne inanmadığını dile getirdi. Bu oranın 2019’da yüzde 29 olduğu vurgulandı.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, geçen aylarda yüksek kârı, kamu güvenliğine tercih eden kültürünü gözler önüne seren şirket içi belgelerin basına yansımasıyla eleştirilere hedef olmuştu.

Belgeleri basına sızdıran eski şirket çalışanı Frances Haugen Kongreye verdiği ifadede, yönetimi şirket üzerindeki denetimi artırmaveyavet etmişti.

Başa dön tuşu