Ekonomi Haberleri

ABD Hazine Bakanı Yellen: Kongrenin borç limitini hızla ele alması zorunlu

ABD Hazine Bakanı Yellen: Kongrenin borç limitini hızla ele alması zorunlu , ekonomi haberleri bölümümüzde ABD Hazine Bakanı Yellen: Kongrenin borç limitini hızla ele alması zorunlu başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. ABD Hazine Bakanı Yellen: Kongrenin borç limitini hızla ele alması zorunlu  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

ABD Hazine Bakanı Yellen: Kongrenin borç limitini hızla ele alması zorunlu

ABD Hazine Bakanı Yellen: Kongrenin borç limitini hızla ele alması zorunlu

ABD Senatosunun Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın 28 Eylül’de yapacağı konuşmanın metnini paylaştı.

“DELTA VARYANTINDAN KAYNAKLANAN ZORLUKLAR TOPARLANMA HIZINI BASTIRIYOR”

ABD’nin bi hayli hızlı bir toparlanma yaşadığına işaret eden Yellen, koronavirüs hastalığında Delta varyantından kaynaklanan zorlukların toparlanma hızını bastırmaya ve ekonominin önünde mühim önüne geçer oluşturmaya devam ettiğini vurguladı.

“EKONOMİMİZİN ORTA VADELİ GİDİŞATI KONUSUNDA İYİMSERİM”

Yellen, “Yine de ekonomimizin orta vadeli gidişatı hususunda iyimserim ve gelecek yıl tam istihdama döneceğimizi bekliyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

FEDERAL BORÇ LİMİTİNİN YÜKSELTİLMESİ KONUSUNDA ÇAĞRISINI YENİLEDİ

Koronavirüs salgınının ekonomik etkileriyle mücadele kapsamı içinde atılan adımları hatırlatan Yellen, federal borç limitinin yükseltilmesi hususunda ise bir kez daha çağrı yaptı.

Janet Yellen

“AMERİKA TARİHTE İLK KEZ TEMERRÜDE DÜŞECEK”

Yellen, “Kongrenin borç limitini hızla ele alması zorunludur. Aksi takdirde Amerika tarihte ilk kez temerrüde düşecektir. ABD’nin kredisi zedelenecek, ülkemiz büyük olasılıkla bir mali kriz ve ekonomik durgunlukla yüz yüze kalacaktır.” ifadelerini kullandı.

“BORÇ TAVANI 1960’TAN BU YANA 78 KEZ ARTIRILDI”

Ekonomi için “felaketin” önlenmesi gerektiğini vurgulayan Yellen, borç tavanının 1960’tan bu yana 78 kez artırıldığını ve durdurulduğunu anımsattı.

Başa dön tuşu