Ethereum Haberleri

ABD Kongresi kripto madenciliğini radarına aldı: Toplantı yapılacak

ABD Kongresi kripto madenciliğini radarına aldı: Toplantı yapılacak, kripto haberleri bölümümüzde ABD Kongresi kripto madenciliğini radarına aldı: Toplantı yapılacak başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. ABD Kongresi kripto madenciliğini radarına aldı: Toplantı yapılacak ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

ABD Kongresi kripto madenciliğini radarına aldı: Toplantı yapılacak

ABD Kongresi’nin bir alt-komitesinin, başta Bitcoin olmak üzere kripto paralardaki madencilik operasyonlarının çevreye olan etkilerinin tartışılacağı bir toplantı yapmayı düşündüğü altı çizildi.

ABD medyasından The Block’un konuyla alakalı bilgi sahibi olan fakat isimlerini açıklamadığı 3 insana dayandırdığı haberine göre; Meclis Enerji ve Ticaret Komitesi’nin alt komitesi olan Gözetim ve Soruşturma Grubu, başta Bitcoin olmak üzere iş ispatı sistemiyle çalışan kripto paraların enerji kullanımını anlatabilecek bir grup uzman listesinin hazırlanması hususunda çalışıyor.

Zamanlama ve toplantıya katılacak bireyler ile ilgili herhangi bir bilgi verilmezken, toplantının bu ay sonu yapılabileceği belirtiliyor.

Bilindiği üzere Mayıs ayında Çin’in kripto para amdenciliğine tamamen yasak getirmesi üzerine büyük madencilik şirketlerinin çoğu komşu ülkeler Kazakistan ve Rusya ile ABD’ye göç etmişlerdi. ABD bu anlamda en fazla göç alan ve sektörün geliştiği ülke olurken, hash oranlarında da zirvede bulunan ülke konumunda…

Toplantının sebebi New York mu?

Alt-komitenin konuyla alakalı çalışmalarında ise toplantı sebebi olarak New York eyaletindeki gelişmelerin gösterildiği söyleniyor. Son zamanda New York’un eskimiş olan güç şebekelerini bazı madencilik şirketlerinin kullanmaya başlaması hem medyanın hem de politikacıların dikkatini çekmişti. Komitenin, bölgedeki madencilik oranının çoğalmasıylaalakalı de endişelerinin olduğu belirtiliyor. Teksas ve Wyoming eycihazlarınde madencilik sektörünün çok daha gelişmiş olmasına rağmen New York’un bu anlamda çok daha yüksek konuşulması da gözleri üstüne topluyor.

Ekim ayında da 70’ten fazla çevre koruma grubu, hem Meclis hem de Senato’ya kripto para madencilik operasyonlarının araştırılması hususunda mektuplar göndermişlerdi.

Warren’dan mektup, New York Times’dan eleştiri yazısı

Aralık ayında da kripto paralara karşı düşmanca tavrıyla bilinen senatör Elizabeth Warren, New York bölgesindeki mühim madencilik operatörlerinden birisi olan Greeenidge şirketine çevreyle alakalı sorular soran bir mektup göndermişti. Bu mektuptan kısa süre sonra ise ABD medyasının ünlü gazetesi New York Times’da madencilik eleştirisinin yapıldığı bazı yazılar yayımlanmıştı.

Greenidge şirketinin web sitesindeki açıklamalarına göre, firma madencilik operasyonları için ya sıfır veya çok az karbon kaynaklı enerji kullanıyor. Bilgilerde bunun bunun yanında New York’taki madencilik şirketinin elektrik enerjisi için de doğal gaz kullandığı belirtiliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu