Kripto Haberleri

ABD Kripto Maddesi Olan Yasayı Bu Hafta Oylayacak! İşte Olabilecekler

ABD Kripto Maddesi Olan Yasayı Bu Hafta Oylayacak! İşte Olabilecekler, kripto para takipçileri için ABD Kripto Maddesi Olan Yasayı Bu Hafta Oylayacak! İşte Olabilecekler ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. ABD Kripto Maddesi Olan Yasayı Bu Hafta Oylayacak! İşte Olabilecekler başlıklı haberimizin ayrıntıları..

ABD Kripto Maddesi Olan Yasayı Bu Hafta Oylayacak! İşte Olabilecekler

Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, tartışmalı altyapı tasarısı üzerinde bu hafta yapılacak nihai oylamadan önce tartışmalar bulunacağını doğruladı. 1 trilyon dolarlık iki partili altyapı tasarısı 30 Eylül’de oylamaya sunulacak ve Meclis Başkanı yasanın geçeceğinden emin. Birçok insan, bu tasarının onaylanması halinde kripto paraları nasıl etkileyeceğini konuşuyor.

Altyapı tasarısı, kripto paraları nasıl etkileyecek?

Pazar günü ofisi aracılığıyla yayına giren bir mektupta Pelosi; yol, köprü, havaalanı, okul ve diğer inşaat projelerini finanse etmeye yol gösterecek yasanın oylanmasından önce 4 gün boyunca tartışılacağını dile getirdi. Tasarının bir kısmı, kripto endüstrisine bir biçimde bağlı herhangi bir kuruluş için zorunlu vergi raporlaması gerektiren bir hüküm içeriyor.

ABD Kongresi, Kripto Paraları Tehdit Eden Tasarıyı Geçirebilir!

Tasarı, Ağustos ayı başlarında, yazılım geliştiriciler, node doğrulayıcılar, staker’lar, madenciler, donanım üreticileri ve cüzdan sağlayıcıları gibi kuruluşları ve şirketleri tanımlamak için “broker” kelimesini tercih ederek Meclis’ten geçti. İfade değişmeden geçerse, bu kuruluşlar, 28 milyar dolarlık ek bir gelir elde etmek için kripto vergilendirmesini genişletmeyi amacında olan İç Gelir Servisi’ne (IRS) işlemleri bildirmek zorunda kalacaklar.

Tasarının düzenlenmesine yönelik lobicilik yapıldı

Kriptosite.com olarak da açıkladığimiz üzere Anna Eshoo, Cynthia Lummis, Ron Wyden ve Pat Toomey de dahil olmak üzere bir çok senatör, milletvekili ve temsilci, terminolojinin çok geniş olduğunu ve yeniliği engelleyebileceğini savunarak lobi yaptı. Demokratik Temsilci Anna Eshoo, 12 Ağustos’ta Pelosi’ye yazdığı bir mektupta, “Merkezi olmayan kripto para birimleri sisteminde, bu bireyler ve kuruluşlar, alıcıların ve satıcıların kim olduğunu bilmiyor ve komisyoncu gereksinimlerine uyamayacaklar” dedi.

Önemli Gelişme: ABD, Bu Altcoin İçin İşlemleri Durdurma Kararı Aldı!

Birçoğuna göre, üçüncü taraf geliştiricilerin IRS’e rapor vermesini gerektiren bu yasanın geçmesi durumunda ABD kripto endüstrisi ve önümüzdeki zamanlarda Blockchain inovasyonu üzerinde geniş kapsamlı bir etki olabilir. Bunun yanında, altyapı yasası, oylamanın 3,5 trilyon dolarlık sosyal yardım ve iklim yasasıyla alakalı müzakereler bitene kadar ertelenmesi gerektiğine inanan bazı milletvekillerinin muhalefetiyle yüz yüze.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu