Kripto Haberleri

ABD’de kripto para düzenlemesi için hazırlıklar başlıyor

ABD’de kripto para düzenlemesi için çalışmalar başlıyor, kripto para haberleri bölümümüzde ABD’de kripto para düzenlemesi için çalışmalar başlıyor başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. ABD’de kripto para düzenlemesi için çalışmalar başlıyor ile alakalı tüm yanıtlar yazımızda..

ABD’de kripto para düzenlemesi için çalışmalar başlıyor

ABD'de kripto para düzenlemesi için hazırlıklar başlıyor
Kripto para birimlerinin git gide artan popülaritesi, giderek git gide artan bir düzenleme gereksinimini da meydana getiriyor. Özellikle geçtiğimiz yıl yaşanan FTX ve Terra hadiseleri, düzenleme konusunu yeni yılın odak noktası haline getirdi. 

Ülkelerin ve düzenleyicilerin yoğun mesai harcadığı durumda, halen bir netliğe ulaşılamadı. ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC)Başkanı Rostin Behnam, kongreden tam yetki alarak kripto düzenlemelerine yoğunlaşmak istiyor.

Kripto para sektöründe bir çok isim sektörle alakalı ABD’nin düzenleyicilerinden birisi olan CFTC, kripto para birimleri üzerinde durmaya sürdürmekte. Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu yahut CFTC başkanı Rostin Behnam, ajansın menkul kıymet olmayan tokenleri düzenleme çabalarını sürdüreceğini dile getirdi.

Behnam, bir önceki günlerde Amerikan Barolar Birliği’nin gerçekleştirdiği bir etkinlikte konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında, Kongre’nin CFTC‘ye kripto para birimleri için düzenleme yetkisi vermesi gerektiğini savundu. Bu isteğine gerekçe sunan Behnam, kripto sektöründe son haftalarda yaşanan iflaslara ve çöküşlere işaret etti. 

CFTC başkanı Rostin Behnam, konu ile alakalı olarak şu biçimde açıklama yaptı: Müşterileri korumak ve yerel ve küresel finans piyasalarında tahmin edilebileceği gibi herhangi bir sınır içine alınamayan başarısızlıkları önlemek için düzenleme gereklidir. 

Google News Abone Ol Butonu

Eposta ile ın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.


:

Başa dön tuşu