Kripto Haberleri

ABD’li Senatör, kripto paraların benimsenmesi konusunda ısrarcı

ABD’li Senatör, kripto paraların benimsenmesi hususunda ısrarcı, kripto para haberleri bölümümüzde ABD’li Senatör, kripto paraların benimsenmesi hususunda ısrarcı başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. ABD’li Senatör, kripto paraların benimsenmesi hususunda ısrarcı ile alakalı tüm yanıtlar yazımızda..

ABD’li Senatör, kripto paraların benimsenmesi hususunda ısrarcı

ABD’li Senatör kripto paraların benimsenmesi hususunda ısrar
Kripto paralar ABD’de çeşitli alanlarda ödeme maksadıyla kullanılıyor. Şimdi de ABD Kongre Binası’nda kripto paranın kullanılması amaçlanıyor. Sunulan öneriye göre Kongre Binası’ndaki otomat ve yemek hizmetlerinde kripto ile ödeme seçeneğinin kullanıma sunulması amaçlanıyor. Bu önerinin kabul edilmesi durumunda, kripto kabul eden gıda ve otomat şirketleri ABD Kongre Binası’nda hizmet verebilecek.

ABD senatörü Ted Cruz, yalnızca ABD Kongre Binası’nda uygulanacak olan kripto ödemeli otomat ve yemek hizmeti için teklif sundu. ABD senatörü Ted Cruz’un bu önerisi kabul edilirse, Capitol Mimarı, Senato Sekreteri ve Temsilciler Meclisi Baş İdari Görevlisinin kripto paraları kabul eden gıda ve otomat firmalarını bulmaları gerekecek. Diğer taraftan bu kararların tam metni halka açık bir biçimde yayınlanmadığını belirtmekte yarar var.

Ayrıca hatırlatmak gerekirse ABD Senatörü Ted Cruz Bitcoin ve Bitcoin madenciliği konularına bi hayli alakalı. Ted Cruz, en son katıldığı Texas Blockchain Zirvesi’nde Bitcoin madenciliği ile ilgili konuşmuştu. Zirvede Bitcoin madenciliği ile alakalı olan bazı sorunlara yenilikçi çözümler önermişti.

Senatör Cruz bunun bunun yanında kripto madenciliğinin petrol ve gaz çıkarımından elde edilen enerjiden para kazanmak için kullanılabileceğini dile getirdi. En son Senatör Cruz‘un yaptığı bu hamle, ABD yöneticilerinin kripto hususundaki ön yargılarını kırmayı da amaçlıyor olabilir.

Google News Abone Ol Butonu

Eposta ile ın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.


:

Başa dön tuşu