Ethereum Haberleri

ABD’nin en büyük Bitcoin vadeli ETF’ini sunan şirketten Metaverse adımı

ABD’nin en büyük Bitcoin vadeli ETF’ini sunan şirketten Metaverse adımı, kripto haberleri bölümümüzde ABD’nin en büyük Bitcoin vadeli ETF’ini sunan şirketten Metaverse adımı başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. ABD’nin en büyük Bitcoin vadeli ETF’ini sunan şirketten Metaverse adımı ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

ABD’nin en büyük Bitcoin vadeli ETF’ini sunan şirketten Metaverse adımı

ABD’de işlem gören bir Bitcoin vadeli ETF’i de bulunan ProShares, Solactive Metaverse Theme Index’i dayalı bir ETF çıkarmayı planlıyor. Söz konusu endeks; artırılmış gerçeklik, dijital finans ve oyun sektörlerinde faaliyet gösteren çeşitli şirketlerin performansını takip ediyor.

Endekste Apple, Meta ve Nvidia gibi endüstrinin ileri gelen şirketleri yer alıyor. Yatırımcıların bunlar gibi büyük şirketlere ek olarak, veri işleme ve cihaz alanında faaliyet gösterenler de dahil olmak üzere Metaverse konseptiyle alakalı teknolojiler geliştiren yahut kullanan ufak şirketlere de maruziyetleri olacak.

Son zamanda özellikle Facebook’un ismini Meta olarak değiştirmesiyle birlikte Metaverse trendi, dijital varlık endüstrisinin parçası halini aldı. Metaverse ETF endüstrisi ise yalnızca birkaç ayda 2.2 milyar dolara ulaştı. Metaverse konseptine bağlı olarak borsada işlem gören ürünlerin çoğu, bu seneın son çeyreğinde piyasaya sürüldü. 30 Haziran’da çıkarılan The Roundhill Ball Metaverse ETF’inin idaresindeki varlıklar, hemen hemen 900 milyon dolara ulaştı.

Büyük yatırım şirketlerinden ARK Invest’in CEO’su Cathie Wood’a göre Metaverse, trilyonlarca dolarlık bir fırsat yaratıyor ve her sektörde etki yaratacak.

Facebook’tan Microsoft’a, Boeing’den Baidu’ya kadar dünyanın birden fazla yerinden büyük şirketler, Metaverse ile alakalı sıkı çalışmalar yapıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu