Ethereum Haberleri

ABD’nin FASB kurulunun kripto teklifi mart sonunda geliyor

ABD’nin FASB kurulunun kripto teklifi mart sonunda geliyor, kripto haberleri bölümümüzde ABD’nin FASB kurulunun kripto teklifi mart sonunda geliyor başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. ABD’nin FASB kurulunun kripto teklifi mart sonunda geliyor ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

ABD’nin FASB kurulunun kripto teklifi mart sonunda geliyor

ABD’de Finansal Muhasebe Standartları Kurulu (FASB), Bitcoin ve diğer kripto paraların temel ekonomisini bilançoya yansıtmayı amacında olan kripto teklifine kamuoyunun geri bildirimde bulunması için 75 gününün bulunacağını açıkladı.

Teklif, ABD GAAP’de (Amerikan Genel Kabul Görmüş Muhasebe İlkeleri) kripto paralar için ilk açık standardı oluşturacak. Teklifin mart ayı sonuna kadar yayına girmesi hedefleniyor. Görüşmelere göre, yıl sonuna kadar nihai bir standart yayına girecek.

FASB üyesi Gary Buesser yaptığı bilgilendirmede “Yatırımcılar bize ‘Kripto paranın değerini söyleyebilir misiniz?’ diye sordular ve biz de bunu yapıyoruz” dedi.

Eski muhasebe sisteminin çalışmadığını, yenisinin çok daha iyi olduğunu söyleyen Buesser,”Bana şirketin neye sahip olduğunu, değerinin ne kadar olduğunu ve bunun için ne kadar ödediklerini gösteriyor” dedi. Bunun piyasaya istediğini vermek için bi hayli hızlı çalıştıklarının bir örneği olduğunu söyleyen FASB üyesi “Yatırımcılar için bir kazan-kazan durumudur.” dedi.

Kripto piyasasında ufak toparlanma

Piyasa gözlemcilerine göre, FASB’nin teklif üzerindeki çalışmaları, kripto para piyasasının en düşük düzeylerinden ufak bir geri dönüş yaptığı bir zamanda sona eriyor.

Lakin kripto sektörü üzerinde hâlâ çok fazla sıkıntı, belirsizlik ve düzenleme baskısı yer alıyor. Ayrıca, yatırımcılar Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralar hususunda eskisi kadar coşkulu değil. FTX gibi skandallar sebebiyle bu heyecanın azaldığı ve önceden bi hayli hızlı karar veren insanlar içinde tereddüt yarattığı belirtiliyor.

Endişeler ortadan kaldırılacak

Kripto paraların fiyat büyük ölçüde düştüğünde değer kaybına uğramış sayıldığı, fakat fiyat toparlandığında bu kaybın mali raporlarda telafi edilemediği bilgisi yer alıyor. Teklif, ‘Gerçeğe Uygun Değer Ölçümü’ kapsamı içinde token’ların gerçeğe uygun değerden ölçülmesini sağlayarak bu endişeleri ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu