Gündem

Abdurrahman Dilipak’ın aşı karşıtı mitingine Nagehan Alçı’dan tepki: “Bomba var diye bağırmaktan farksız””

Abdurrahman Dilipak’ın aşı zıtı mitingine Nagehan Alçı’dan tepki: “Bomba var diye bağırmaktan farksız””, gündemdeki haberler bölümümüzde Abdurrahman Dilipak’ın aşı zıtı mitingine Nagehan Alçı’dan tepki: “Bomba var diye bağırmaktan farksız”” konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Abdurrahman Dilipak’ın aşı zıtı mitingine Nagehan Alçı’dan tepki: “Bomba var diye bağırmaktan farksız”” ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

Abdurrahman Dilipak’ın aşı zıtı mitingine Nagehan Alçı’dan tepki: “Bomba var diye bağırmaktan farksız””

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, son yazdığı yazıda Abdurrahman Dilipak’ın ‘aşı zıtı mitingi’ yapacağını kaleme aldı. Aşı düşmanlığı furyasının önderliğini İslamcı cenahta Dilipak, Kemalist cenahta ise Soner Yalçın’ın üstüne aldığı söyleyen Alçı, yapılması düşünülen mitinge “Böyle bir miting tertiplemek dopdolu bir sinema salonunun ortasında ‘Bomba var’ diye bağırmaktan farksız” kelimeleriyle tepki gösterdi.

Abdurrahman Dilipak'ın aşı zıtı mitingine Nagehan Alçı'dan tepki: Bomba var diye bağırmaktan farksız

“PROF. DR. MEHMET CEYHAN’IN RAPOLARI SONUÇLARI İLE UYUŞMUYOR”

Alçı, kaleme aldığı yazısında Dilipak’ın yan sıra Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan için ise raporları ve sonuçlarının birbirine uymadığını söyleyerek , “Aşı kararsızlarının bu kadar büyük bir grup olmasında başından beri devamlı panik ve karamsarlık aşılayan, şimdi de ‘Aşılar, delta varyantının bulaşını azaltmıyor, okullarda online eğitim de devam etmelidir’ diyerek yüz yüze eğitim kararını yine baltalamaya çalışan ve insanlara ülkeler arası bilimsel raporların sonuçları ile uyuşmayan tespitlerle korku salan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’ın da payı var. Sayın Ceyhan evrensel bilim kriterlerine ısrarla uymamaya sürdürmekte. Bu bağlamda Dilipak’tan farkı yok Ceyhan’ın.” cümlelerini kullandı.

Abdurrahman Dilipak'ın aşı zıtı mitingine Nagehan Alçı'dan tepki: Bomba var diye bağırmaktan farksız

“GÖRÜŞLERİNE TAMAMEN ZITTIM ANCAK İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNE SAYGI DUYUYORUM”

Alçı, yazısının devamında Dilipak’ın görüşlerine tamamen ters düştüğünü fakat, ifade özgürlüğüne saygı duyduğunu altını çizerek “Kısa olaraksı aşı olmayanların yalnızca ufak bir kısmı Abdurrahman Dilipak-Soner Yalçın ekolü. Bunun yanı sıra öğrendiğime göre Dilipak aşı zıtı miting düzenlemeyi düşünüyormuş. Biliyorsunuz aşı düşmanlığı furyasının önderliğini İslamcı cenahta Dilipak, Kemalist cenahta Soner Yalçın üstlenmiş durumda. Ben 45 senedir kesintisiz köşe yazarı ve açık oturum yorumcusu olan ve bu bağlamda Türk medyasında sembol isimlerden gördüğüm -ama görüşlerine tamamen zıt olduğum- Dilipak’ın ifade özgürlüğüne saygı duyuyorum. Akit Medya’nın Dilipak’a açtığı geniş alanın da çok kıymetli olduğunu düşünüyorum ama aşı düşmanı miting düzenlemek de çılgınlık değil mi Sayın Dilipak? Yani artık orada da durmak gerekmez mi? Böyle bir miting tertiplemek dopdolu bir sinema salonunun ortasında “Bomba var” diye bağırmaktan farksız. İnsanların yaşamı ve can sağlığı söz konusu…” ifadelerini kullandı. 

Abdurrahman Dilipak'ın aşı zıtı mitingine Nagehan Alçı'dan tepki: Bomba var diye bağırmaktan farksız

“PROF DR. MEHMET CEYHAN, TESPİTLERİYLE KORKU SALIYOR”

Alçı son kez, Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’ın tespitleriyle halka korku saldığını altını çizerek “Neyse ki Prof. Yavuz’un dediği gibi aşı zıtı değil aşı kararsızları yani aşıya ikna olmamışlar esas büyük grup. Aşı kararsızlarının bu kadar büyük bir grup olmasında başından beri devamlı panik ve karamsarlık aşılayan, şimdi de “Aşılar, delta varyantının bulaşını azaltmıyor, okullarda online eğitim de devam etmelidir” diyerek yüz yüze eğitim kararını yine baltalamaya çalışan ve insanlara ülkeler arası bilimsel raporların sonuçları ile uyuşmayan tespitlerle korku salan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’ın da payı var. Sayın Ceyhan evrensel bilim kriterlerine ısrarla uymamaya sürdürmekte. Bu bağlamda Dilipak’tan farkı yok Ceyhan’ın.” dedi.

Başa dön tuşu