Kripto Haberleri

Açıklandı: Ethereum’dan Çıkan Kurumsal Para, Bu 7 Altcoin’e Aktı!

Açıklandı: Ethereum’dan Çıkan Kurumsal Para, Bu 7 Altcoin’e Aktı!, kripto para takipçileri için Açıklandı: Ethereum’dan Çıkan Kurumsal Para, Bu 7 Altcoin’e Aktı! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Açıklandı: Ethereum’dan Çıkan Kurumsal Para, Bu 7 Altcoin’e Aktı! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Açıklandı: Ethereum’dan Çıkan Kurumsal Para, Bu 7 Altcoin’e Aktı!

2021, kurumsal yatırımcıların altcoin ve Bitcoin’e yatırım yapmaya karar verdiği yıldı. CoinShares, bu iddiayı destekleyen yeni verileri paylaşımı yaptı. Rapor, kripto para birimi yatırım ürünlerine giden fonların 2021’de yüzde 36 artarak 62,5 milyar dolarlık büyük bir birikimle toplam 9,3 milyar dolara eriştiğini gösteriyor. Yatırım ürünleri de şuana dekki en iyi senelerını geçirdi ve toplamda dünya çapında 130’dan fazla bu tür ürün var.

Kurumsal para, Bitcoin ve bu altcoin fonlarına aktı

CoinShares aracılığıyla yakın tarihli bir rapora göre, 2021’de kripto para birimi yatırım ürünlerine giriş miktarı 9,3 milyar doları buldu. Bu, 2020’de elde edilen 6,8 milyar dolardan yüzde 36 arttı. Bir önceki yıl, profesyonellerin kriptoya ilk kez dahil olmasıyla yüzde 806’lık bir artış görmüştü. CoinShares’e göre, 2021’deki net büyüme daha ufak olsa da, olgunlaşan bir endüstrinin göstergesiydi.

Kriptosite.com olarak da açıkladığimiz üzere şu anda, kripto yatırım ürünlerinde yönetim altındaki toplam varlıklar (AUM) 62,5 milyar dolar. DCG’nin sahibi olduğu Grayscale 2021’i AUM’da 43,6 milyar dolar ile kapatmış yer alıyor Firma BTC’de büyük çoğunluğa sahip ama bunun yanı sıra Ethereum, Chainlink, Litecoin, Bitcoin Cash, Cardano, Solana ve SUSHI yatırım ürünleri de sunuyor.

Girişler yeni rekorlar kırarken, 2021 bunun bunun yanında etkinliklerle dolu bir yılda en yüksek haftalık ve aylık çıkışlardan bazılarına sahip oldu. Lakin Bitcoin, oldukça etkili bir performans sergileyemedi. Yılın son haftasında 32 milyon dolarlık çıkış görüldü. Bu, toplam 228 milyon dolarlık çıkışla rekor kıran ilk üç haftadan daha düşüktü. Ethereum ise harika bir yıl geçirdi. Önde gelen altcoin girişleri 2020’de 920 milyon dolar iken 2021’de 1.3 milyar dolara çıktı.  Lakin yukarıdaki tabloda da görüldüğü üzere bu hafta ETH’den belirli bir miktar çıkmış gibi görünmekte.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu