Gündem

Adana’da yanan 21 ev yeniden inşa ediliyor

Adana’da yanan 21 ev yeniden inşa ediliyor , ekonomi haberleri bölümümüzde Adana’da yanan 21 ev yeniden inşa ediliyor başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Adana’da yanan 21 ev yeniden inşa ediliyor  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Adana’da yanan 21 ev yeniden inşa ediliyor

Adana'da yanan 21 ev yeniden inşa ediliyor

Adana’nın Kozan beldesinde 2020 senesinde çıkan yangın, 8 mahalleyi etkiledi.

Kuyubeyli, Çamlarca, Minnetli, Karahamzalı, Çürüklü, Boztahta, Karabucak, Acaryayla yangından etkilenirken, 21 ev ve 2 ahır küle döndü.

2 bin 675 hektar orman arazisinin küle döndüğü yangında yanan evler, yeniden inşa edilmeye başladı.

Evlerin inşası dışında da zarar gören ormanlık alanlar yeniden yeşermeye başlarken, çalışmalar havadan drone ile kayıt edildi.

EVLER 6 AY İÇİNDE TAMAMLANACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) aracılığıyla evlerin yapımına başlandı. Yeni evlerin betonları dökülürken AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, AK Parti Kozan İlçe Başkanı Av. Yusuf Balakalı ve yönetim kurulu üyeleri evleri yanan vatandaşlar için yeniden inşa edilen evleri yerinde inceledi.

AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, 21 ev ve 2 ahırın yapımının 6 ay içinde biteceğinı dile getirdi.

Adana’da yanan 21 ev yeniden inşa ediliyor VİDEO

Adana da yanan 21 ev yeniden inşa ediliyor  #1

“MAĞDUR VATANDAŞ KALMAYACAK”

Yine yangın bölgesinde ağaçları zarar gören vatandaşların tarımsal destekleme ödemelerinin başlayacağını duyuran Dağlı, “Bu bölgemizde 8 mahallemizi kapsayan büyük bir felaket yaşadık. Felaketin yaralarını sarmak için muhtarlarımız köylülerimiz ile birlikte çalışmalar sürüyor.

Daha önce yanan alanlara ağaçlandırma çalışması yaptık. Bugün TOKi’nin 21 yanan ev ve 2 ahırla alakalı müteahhit firma temel atmaya başladı.

İnşallah bir daha böyle bir afet yaşamaz ve ailelerimiz evlerinde yaylalarında huzur ve sağlık içinde yaşamaya devam ederler. Burada bir tane bile mağdur vatandaş bırakmayacağız.” dedi.

Adana da yanan 21 ev yeniden inşa ediliyor  #2

Adana da yanan 21 ev yeniden inşa ediliyor  #3

Adana da yanan 21 ev yeniden inşa ediliyor  #4Adana da yanan 21 ev yeniden inşa ediliyor  #5Adana da yanan 21 ev yeniden inşa ediliyor  #6

Adana da yanan 21 ev yeniden inşa ediliyor  #7

Adana da yanan 21 ev yeniden inşa ediliyor  #8

Başa dön tuşu