Ethereum Haberleri

ADP özel sektör istihdam verisi açıklandı: Tahminleri ikiye katladı

ADP özel sektör istihdam verisi bilgisi verildi: Tahminleri ikiye katladı, kripto haberleri bölümümüzde ADP özel sektör istihdam verisi bilgisi verildi: Tahminleri ikiye katladı başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. ADP özel sektör istihdam verisi bilgisi verildi: Tahminleri ikiye katladı ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

ADP özel sektör istihdam verisi bilgisi verildi: Tahminleri ikiye katladı

ADP’den beklenen ABD özel sektör istihdam büyümesine dair veriler bilgisi verildi. Bugün yayımlanan rapora göre, Aralık ayında istihdam artışı, 807,000’e ulaştı. Kasım ayındaki veri ise 505,000’di. Aralık ayı için tahminler ise 410,000 düzeyindeydi.

Veriler, son haftalarda Omicron varyantının yaratmasıyla git gide artan Kovid vakalarının piyasalarda yarattığı tedirginliğe rağmen beklentilerin çok ötesinde geldi.

ADP baş ekonomisti Nela Richardson, “Delta varyantının tesirinin azalması, Omicron’un tesirinin halen görülmemesi sebebiyle Aralık ayında iş piyasası güçlendi.” yorumunu yaptı.

En son toplam istihdam ise pandamı öncesi düzeylerin halen bi hayli altında. ABD’de işsizlik oranı, yüzde 14.8’den yüzde 4.2’ye gerilerken 2020’nin Şubat ayına kıyasla iş yaşamında 3.6 milyon daha az çalışan var.

ADP raporu, Moody’s Analytics ile birlikte hazırlanıyor. Rapor, piyasalar için Çalışma Bakanlığı aracılığıyla Cuma günü yayımlanacak olan istihdam raporuna ışık tutuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu