Gündem

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 4 bin 175 personel alacak! İşte başvuru tarihleri ve şartları 2022

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 4 bin 175 personel alacak! İşte başvuru tarihleri ve şartları 2022 , ekonomi haberleri bölümümüzde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 4 bin 175 personel alacak! İşte başvuru tarihleri ve şartları 2022 başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 4 bin 175 personel alacak! İşte başvuru tarihleri ve şartları 2022  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 4 bin 175 personel alacak! İşte başvuru tarihleri ve şartları 2022

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 4 bin 175 personel alacak! İşte başvuru tarihleri ve şartları 2022

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı başvuru kılavuzu yayınlandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Taşra Teşkilatında çalıştırılmak üzere, kılavuz içinde gösterilen kadrolara sözlü sınav ile 4 bin 175 anlaşmali personel alınacak.

Personel alımı 4/B Sözleşmeli Personel, Aile Sosyal Destek Personeli ve Yurt Yönetim Personeli olmak üzere üç farklı alan üzerinden gerçekleştirilecek.

Adaylar, başvurularını e-Devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı – Kariyer Kapısı, Kamu İşe Alım ve Kariyer üzerinden yapacak. ASDEP alımları da yayına giren kılavuz içindeki şartları taşıyan adaylar içinden gerçekleştirilecek.

Peki, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 4 bin 175 personel alımı ne zaman yapılacak, başvuru şartları neler? İşte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı başvuru şartları ve diğer detaylar…

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adaylar, başvurularını 10-20 Ocak 2022 tarihleri içinde e-Devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı – Kariyer Kapısı, Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak gerçekleştirecek. Duyuruda gösterilen süre içinde elektronik ortamda yapılmayan başvurular dikkate alınmayacak.

Birden fazla bölüm mezunu olan veya birden fazla pozisyona şartları tutan adaylar yalnızca bir (1) bölüm yahut pozisyon için müracaatta bulunabilecek.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 4 bin 175 personel alacak! İşte başvuru tarihleri ve şartları 2022 #1

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

a) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde gösterilen koşulları taşımak,

b) Son müracaat tarihi itibariyle başvuru yapılan pozisyon için istediğimiz bölümden mezun olmak (başvurduğu anlaşmali personel pozisyonu için tespit edilen öğrenim düzeyinin üstü bir öğrenim düzeyinde mezun durumda olup bu öğrenim düzeyinde KPSS puanı bulunan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.),

c) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık yahut malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,

ç) 65 yaşını bitirmemiş olmak,

d) 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamı içinde anlaşmali personel pozisyonunda görev yapmakta iken, hizmet anlaşmasi esaslarına aykırı hareket etmesi sebebiyle kurumlarınca anlaşmasinin feshedilmesi yahut anlaşma dönemi içinde anlaşmayi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden ibu yana bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının anlaşmali personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.

(Kısmi zamanlı yahut proje süresi ile sınırlı çalışanlar, öğrenim durumu itibariyle ihraz edilen anlaşmali bir unvana ilişkin bir pozisyona atanmak suretiyle unvan değişikliği yapanlar ile eş yahut sağlık durumu sebebiyle yer değişikliği talebinde bulunmakla birlikte; geçiş yapacağı hizmet birimi bulunmaması, birim bulunmakla birlikte o birimde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunmaması yahut en az bir yıllık fiili çalışma şartını karşılayamaması nedenlerinden herhangi birine bağlı olarak yer değişikliği yapamayanlar bir yıllık bekleme süresine tabi değildir)

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 4 bin 175 personel alacak! İşte başvuru tarihleri ve şartları 2022 #2

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

Sözleşmeli personel alımı başvurularında adaylardan istenecek bilgi ve belgeler şunlardan oluşmaktadır:

a) Bir adet vesikalık fotoğraf, (Sistem kimlik belgesindeki fotoğrafı getirecektir. Fotoğrafı bulunmayanlar ise başvuru sırasında sisteme yüklenecek vesikalık fotoğrafın son 6 ay içinde, yüz tamamen görünür biçimde ön cepheden çekilmiş ve adayın rahatlıkla tanınmasına imkân verecek nitelikte olması gerekmektedir.)

b) Talep/başvuru formu, (Sözlü sınava katılacak adayın Talep/Başvuru formunun çıktısı ıslak imzalı bir biçimde sözlü sınav günü yanlarında getirmeleri gerekmektedir.)

c) Adres bildirimi, sağlık durumları, adli sicil ve askerlik durumlarına ilişkin beyanları.

İLANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Başa dön tuşu