Gündem

Ailesinin yıllarca istismarına uğrayan Dilek hakkında Valilik’ten açıklama geldi! Kocası da baldızına cinsel istismarla suçlanmış!

Ailesinin senelerca istismarına uğrayan Dilek ile ilgili Valilik’ten açıklama geldi! Kocası da baldızına cinsel istismarla suçlanmış!, gündemdeki haberler bölümümüzde Ailesinin senelerca istismarına uğrayan Dilek ile ilgili Valilik’ten açıklama geldi! Kocası da baldızına cinsel istismarla suçlanmış! konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Ailesinin senelerca istismarına uğrayan Dilek ile ilgili Valilik’ten açıklama geldi! Kocası da baldızına cinsel istismarla suçlanmış! ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

Ailesinin senelerca istismarına uğrayan Dilek ile ilgili Valilik’ten açıklama geldi! Kocası da baldızına cinsel istismarla suçlanmış!

17 yaşındaki Dilek, hafta içi her gün Show TV ekranlarında yayına giren Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programına katılarak yaşadıklarını anlatması üzerine tüm Türkiye’nin konuştuğu konu halini aldı. Ailesi aracılığıyla senelerca istismar edildiğini canlı yayında açıklayan Dilek, 12 yaşından bu zamana ailesinin zorlamasıyla madde tercih ederek başka adamlarla ilişkiye girdiğini anlattı.

“AİLEMDEN KURTARIN”

Gaziantep’te yaşayan Dilek, köyde senelerca tüm köylüye satıldığını söyleyerek canlı yayında yardım istedi. Küçük kardeşi için de yardım isteyen Dilek,  “Küçük kardeşimi de benim gibi kullanıyorlar, tüm ailem işin içinde, beni ve kardeşimi ailemden kurtarın!” demişti.

BAHATTİN ALBAYRAK HAKKINDA CİNSEL İSTİSMAR SUÇLAMASI

Dilek Albayrak’ın cinsel istismar iddialarına ilişkin Gaziantep Valiliği aracılığıyla yapılan bilgilendirmede, bir televizyon programında  23 Eylül 2021 tarihinde  D.A. ve eşi B.A.’nın cinsel istismar konulu bazı iddialarına yer verildiği belirtilerek, 6 ay önce gerekli işlemlerin başlatıldığı ve aile içinde yaşanan karşılıklı suçlamaların adli makamlar aracılığıyla takip edildiği söylenerek, “S.T. isimli kişi beyanında, ufak kızı S.T.’ye (13) damadı B.A.’nın cinsel istismarda olduğu B.A.’nın kendisine ve kızına zorla uyuşturucu kullandırdığı ve uyuşturucu madde ticareti yaptığını iddia etmiştir. Suçlama üzerine D.A. ve eşi B.A.’nın evinde yapılan aramada uyuşturucu ve silah bulunmuş ve gerekli adli işlem yapılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

5 Nisan 2021 tarihinde adli tıp uzmanı raporuna yer verilen bilgilendirmede,“S.T.’nin muayenesinde eski veya yeni bir istismara maruz kalmadığı tespit edilmiştir. Akabinde S.T., Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz aracılığıyla koruma altına alınmıştır” denildi.

DİLEK, KIZ KARDEŞİNİN ANNESİNİN ZORUYLA BEYANDA BULUNDUĞUNU İLERİ SÜRDÜ

Bahattin Albayrak ile ilgili yapılan işlemden 2 gün sonra eşi Dilek Albayrak’ın müracaatta bulunarak annesi S.T.’nin zorlamasıyla 13 yaşından bu yana cinsel istismara maruz kaldığı yönünde beyanda olduğu aktarılan açıklamanın devamında şu biçimde:

“Verilen ifadeler ve suçlamalar neticesinde taraflar içinde husumet oluşmuştur ve açılan karşılıklı davalar sürdürmektedir. Yayınlanan haberler üzerine olaya karıştığı söylenen bireylerden D.A.’nın anne ve babasının da aralarında olduğu 12 kişilik grup, 24 Eylül 2021 günü Gaziantep Adliyesi’ne giderek iddialara bulunduran televizyon programı ve iddialarda bulunan D.A. ve eşi B.A. ile ilgili suç açıklamasunda bulunmuşlardır. Adli makamlar aracılığıyla dosya üzerinde gizlilik kararı bulunmakta olup her iki tarafın iddiaları ve iddialar üzerine yapılan işlemler dosyada mevcuttur. Adli süreç sürdürmektedir. Bunun yanında Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz konuyu bütün yönleriyle takip etmektedir.”

Başa dön tuşu