Gündem

: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Kazakistan açıklaması: Daima dost ve kardeş Kazakistan’ın yanındayız

Son dakika: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Kazakistan açıklaması: Daima dost ve kardeş Kazakistan’ın yanındayız, gündemdeki haberler bölümümüzde Son dakika: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Kazakistan açıklaması: Daima dost ve kardeş Kazakistan’ın yanındayız konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Son dakika: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Kazakistan açıklaması: Daima dost ve kardeş Kazakistan’ın yanındayız ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

Son dakika: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Kazakistan açıklaması: Daima dost ve kardeş Kazakistan’ın yanındayız

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal platform hesabından yaptığı bilgilendirmede şu ifadelere yer verdi:

“Daima dost ve kardeş Kazakistan’ın yanındayız. Bugünlerin atlatılması, Kazakistan’ın her bakımdan huzurlu ve kuvvetli olması en büyük temennimizdir. Kazakistan halkı büyük bir halktır. Bugünleri sağduyulu biçimde atlatacak basirete sahiptir.

Kazakistan’daki can kayıplarından büyük üzüntü duyuyoruz. Tüm Kazakistan halkının güven içinde olması en büyük temennimizdir. Kazakistan’ın normale dönmesi en fazla Türkiye’yi neşelendirecektir.”

KAZAKİSTAN’DA NELER OLUYOR?

Tüm dünyanın gözü Kazakistan’a çevrildi. Ülkede LPG fiyat aralıklarına yapılan zamma karşı başlayan protesto gösterilerinin ülke geneline yayılmasının ardından güvenlik güçleri göstericilere müdahale etmiş, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, protestolardan sorumlu tuttuğu hükümetin istifasını kabul etmişti. Yaşananlar bununla da kalmazken göstericiler Almati’de kamu binalarını işgal etmeye kalkıştı. Kamu binalarını ele geçirmeye çalışan onlarca protestocu yaşamını yitirdi. Ayrıca bazı protestocuların da güvenlik güçlerini gözaltına aldığı görüntüler sosyal platformda hızla yayıldı.

Başa dön tuşu