Ethereum Haberleri

AK Parti’den kripto para açıklaması: Son söz Yüce Meclis’in

AK Parti’den kripto para açıklaması: Son söz Yüce Meclis’in, kripto haberleri bölümümüzde AK Parti’den kripto para açıklaması: Son söz Yüce Meclis’in başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. AK Parti’den kripto para açıklaması: Son söz Yüce Meclis’in ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

AK Parti’den kripto para açıklaması: Son söz Yüce Meclis’in

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Twitter hesabı üzerinden kripto para düzenlemesine dair açıklamalarda bulundu.

Elitaş, yüzde 40 oranında vergi getirileceği iddialarına dair “Son zamanlarda kripto varlıklar ile alakalı düzenleme çalışmaları ile ilgili ortaya atılan iddialar tamamen asılsızdır.” ifadelerini kullandı.

Elitaş bunun bunun yanında, “Kripto varlıklar ile alakalı üzerinde çalıştığımız konu; sistemi düzenleyici, kötü niyetlileri engelleyici, yatırımcıları koruyucu, mağduriyeti önleyici nitelikte bir amaç taşımaktadır.” dedi.

Elitaş son kez bir süredir özellikle sosyal platformda bulunan kanun taslağı metninin ise bilgileri içerisinde olmadığını kaydetti:

“Kamuoyunda ‘Kanun Taslağı’ diye ifade edilen metin, bizim bilgimiz içerisinde değildir. Her kişi yahut kurum taslak çalışması yapabilir fakat son söz Yüce Meclis’indir”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu