Gündem

! Aksaray’ın Ortaköy ilçesinde öğrenciye şiddet uygulayan öğretmen Ali Rıza Yücel, görevinden alındı!

Son dakika! Aksaray’ın Ortaköy beldesinde öğrenciye şiddet uygulayan öğretmen Ali Rıza Yücel, görevinden alındı!, gündemdeki haberler bölümümüzde Son dakika! Aksaray’ın Ortaköy beldesinde öğrenciye şiddet uygulayan öğretmen Ali Rıza Yücel, görevinden alındı! konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Son dakika! Aksaray’ın Ortaköy beldesinde öğrenciye şiddet uygulayan öğretmen Ali Rıza Yücel, görevinden alındı! ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

Son dakika! Aksaray’ın Ortaköy beldesinde öğrenciye şiddet uygulayan öğretmen Ali Rıza Yücel, görevinden alındı!

Son dakika! Aksaray’ın Ortaköy beldesindeki Ortaköy Şehit Salih Aksu Ortaokulunda görevli matematik öğretmeni Ali Rıza Yücel’in, öğrencisi S.T.K’ye şiddet gösterdiği görüntüler sosyal platformyı ayağa kaldırmış, bunun yanı sıra basına da yansımıştı. Gaddar öğretmenin şiddeti uyguladığı gün, İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan bilgilendirmede, öğretmen ile ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi. Yaşanan sürecin ardından son kez, öğretmen Yücel’in görevden alındığı bildirildi

dayak-599.jpg

NE OLMUŞTU?

Olay, 14 Aralık Salı günü Aksaray’ın Ortaköy ilçesi Şehit Salih Aksu Ortaokulu’nda gerçekleşti. Ali Rıza Y. isimli matematik öğretmeni ders esnasında 5’inci sınıf öğrencisi T.K.’yı sınıftan çıkartıp koridorda tekme tokat dövdü.

dayak-3027.jpg

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

S.T.K’nin kendisi için “deli” dediğini ileri süren Ali Rıza Yücel,“Öğrencim S.T.K. bir hafta öncesinde de hakkımda ‘Sınıfta sigara içtiğim, öğrencilere küfür ettiğim’ yönünde söylentiler çıkarttı. Bu nedenle okul yönetimiyle aram bozuldu. Olay günü öğrenci S.T.K. ile öğrencilerin içinde değil de özel olarak bu yaptıklarının nedenini sormak için sınıfın dışına, koridorda konuşmak istedim. Birkaç kez mağdurun yüzüne tokat attım. Amacım mağdurun sürekli olarak yalan söylemeyi alışkanlık haline getirmesini engellemekti. Öğrenciye ‘Sen benim hakkımda yalan yanlış şeyleri nasıl söylersin?’ diye bağırdım. Bu esnada öğrencinin burnu kanadı.” ifadelerini kullandı.

1073451.jpg

KAMU DAVASI AÇILDI

Başsavcılık aracılığıyla yapılan yazılı açıklamaya göre, “Bir öğretmenin öğrencisine şiddet uyguladığı fotoğraflarıne” ilişkin yürütülen soruşturma kapsamı içinde, Ortaköy Cumhuriyet Başsavcılığınca şüpheli öğretmen ile ilgili “Beden ve ruh yönünden kendisini savunamayacak durumda bulunan insana karşı, kamu görevlisinin sahip olduğu nüfuzu kötüyü kullanmak suretiyle basit yaralama” suçundan kamu davası açıldı.

Başa dön tuşu