Ethereum Haberleri

Alan Howard ve Tiger Global’den Youtube alternatifi Livepeer’a dev yatırım

Alan Howard ve Tiger Global’den Youtube alternatifi Livepeer’a dev yatırım, kripto haberleri bölümümüzde Alan Howard ve Tiger Global’den Youtube alternatifi Livepeer’a dev yatırım başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Alan Howard ve Tiger Global’den Youtube alternatifi Livepeer’a dev yatırım ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Alan Howard ve Tiger Global’den Youtube alternatifi Livepeer’a dev yatırım

Startup’ların ürünlerine video eklemelerini sağlayan ve Youtube ile Twitch gibi platformlara rakip olarak gösterilen tamamen merkeziyetsiz bir canlı video akış ağı protokolü olan Livepeer, ünlü yatırımcı Alan Howard ve yatırım şirketi Tiger Global’in de desteğini almayı başardı.

5 ay sonra gelen yatırım

Livepeer’in 28 milyon dolar yatırım aldığı B Serisi fonlama turu aslında hemen hemen 5 ay önce başlamıştı. Bu tura da, ünlü dijital fon yönetim şirketi Grayscale önderlik etmişti. Lakin bir süre daha uzayan turun sonunda 20 milyon dolarlık yatırım daha toplandı.

Brevan Howard Asset Management şirketinin kurucularından olan Howard, 2019’da bireysel yatırımlarına konsantre olmak için CEO’luk koltuğundan istifa etmişti. Forbes’a göre Howard’ın hemen hemen 2.8 milyar dolar serveti yer alıyor.

Livepeer’dan yapılan açıklamaya göre ise yeni yatırımlar, güz aylarında satın alınan MistServer video yazılımına harcanacak ve bu sayede müşteri tabanı genişletilecek. MistServer, geliştiriciler için ideal olacak biçimde dizayn edilmiş ve internet akışı için gerekli olan özelliklere sahip yeni nesil bir canlı yayın aracı olarak görülüyor.

Livepeer’in kısa vadeli yol haritasında ise, yapay zeka destekli akıllı video ve eşler arası içerik sunumunun bunun yanında yine yapay zekayla geliştirilmiş içerik denetleme, şarkı algılama ve video parmak izi gibi hedefler yer alıyor. Uzun vadeli plânlarda ise protokolün büyük bölümünün ikinci katman çözümlere taşınması ve bu syaede düğüm operatörleri ve token sahipleri için işlemlerin çok daha az maliyetli olması var…

Livepeer da MistServer’ı, video endüstrisinde bilindik biçimde kullanılan lisans modeli yerine açık kaynaklı bir model olarak video geliştiricilere sunmayı plânlıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu