Gündem

Alanyaspor’da Francesco Farioli dönemi resmen başladı!

Alanyaspor’da Francesco Farioli dönemi resmen başladı!, gündemdeki haberler bölümümüzde Alanyaspor’da Francesco Farioli dönemi resmen başladı! konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Alanyaspor’da Francesco Farioli dönemi resmen başladı! ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

Alanyaspor’da Francesco Farioli dönemi resmen başladı!

Geçen günlerde teknik direktör Bülent Korkmaz ile yollarını ayıran Alanyaspor’da Francesco Farioli’nin ismi ön plana çıkmıştı. Görüşmeler devam ederken Akdeniz ekibi yeni hocasını resmen açıkladı. Türkiye’deki ilk görevini Alanyaspor’da yürüten ve başarılı performansı ile diğer kulüplerin de dikkatini çeken Francesco Farioli, yeniden turuncu-beyazlı ekibe transfer oldu. İtalyan teknik adamla 2.5 yıllık anlaşmaya varıldı.

“BİLDİĞİMİZ VE İNANDIĞIMIZ BİR HOCAMIZ”

Genç çalıştırıcı için imza merasimi düzenlenirken merasimde konuşma yapan Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, “Sezon başından bu yana birlikte çalıştığımız Bülent Korkmaz hocamızla karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırmış bulunmaktayız. Bülent hocamıza ve ekibine, Aytemiz Alanyaspor’umuza vermiş olduğu emeklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Yeni hocamız Francesco Farioli bildiğiniz gibi geçen sezon ekibimizde yer almaktaydı. Daha sonra Fatih Karagümrük’e teknik direktör olarak gitmişti. Oradan da geçtiğimiz zamanlarda ayrılmıştı. Biz de Francesco hocamızla yolumuza devam etme kararı aldık. Kendisi bildiğimiz ve inandığımız bir hocamız. Kulübümüze faydalı bulunacağına da inanıyoruz. Aytemiz Alanyaspor’umuzun daha iyi yerlere gelmesi için çalışmalar yapacağız. Hayırlı ve uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Alanyaspor'da Francesco Farioli dönemi resmen başladı!

“EVE DÖNDÜĞÜMDEN DOLAYI ÇOK MUTLUYUM”

Törende konuşma yapan Francesco Farioli de yeniden Alanyaspor’a döndüğü için çok mutlu olduğunu dile getirerek, “Eve döndüğümden dolayı çok mutluyum. Burada olmak benim için büyük bir şeref. Başkanımızla çok iyi bir diyalogumuz var. Beni her zaman destekledi. Bir gün tekrar buluşacağımızı ben giderken de konuşmuştuk. Beni tekrar buraya getirdiği için kendisine çok teşekkür ediyorum. Aytemiz Alanyaspor’u hak ettiği yerlere taşımayı planlıyoruz. Bana bu fırsatı verdiği için çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Alanyaspor'da Francesco Farioli dönemi resmen başladı!

Francesco Farioli’nin ekibinde ise şu isimler görev alacak:

Daniele Cavalletto ve Felipe Sanchez Mateos (Yardımcı Antrenör)

Jarkko Antero Tuomisto (Kaleci Antrenörü)

Francisco Nogales (Bireysel Performans Antrenörü)

Osman Nuri Kul (Analiz)

Giovanni Melchiorre ve Ali Can Sümbül (Kondisyoner) 

 

Başa dön tuşu