Ethereum Haberleri

Alibaba yöneticisinden kripto tweet’i! Ortaya çıkan ilginç tesadüf!

Alibaba yöneticisinden kripto tweet’i! Ortaya çıkan enteresan tesadüf!, kripto haberleri bölümümüzde Alibaba yöneticisinden kripto tweet’i! Ortaya çıkan enteresan tesadüf! başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Alibaba yöneticisinden kripto tweet’i! Ortaya çıkan enteresan tesadüf! ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Alibaba yöneticisinden kripto tweet’i! Ortaya çıkan enteresan tesadüf!

2021 senesinde kripto para endüstrisinde en fazla tartışılan konulardan bir tanesi de, ünlü işadamları ve ‘influencer’ların attıkları tweet’lerle piyasa manipülasyonu yapıp yapmadıklarıydı. Bu hususta en fazla konuşulan tabii ki Elon Musk fakat bir çok kişi de onun yolundan gitmiyor değil…

En son ise Çinli çevrimiçi satış devi Alibaba’nın yönetim kurulu başkan yardımcısı Joe Tsai de kripto paraları sevdiğini imâ eden bir tweet attı ve “Kriptoyu seviyorum” dedi.

“Crypto” tesadüfü…

Tsai’nin tweet’iyle alakalı “ima eden…” vurgusunu yapmamızın sebebi ise bu tweet’in içinde bir kelime oyunu olma ihtimali. Çünkü Tsai bunun yanı sıra NBA takımlarından Brooklyn Nets’in sahibi. Bu sene NBA’de şampiyonluk amacında olan Nets, Kevin Durant, James Harden ve Kyrie Irwing gibi dünya yıldızlarını kadrosunda bulunan içinde yer alıyor. Bilindiği üzere Irwing ise aşı olmayı reddettiği için maçlara çıkamıyor.

Peki Tsai’nin ‘kripto tweet’yle Brooklyn Nets’in ne alakası olabilir. Aslını söylemek gerekirse konu kolay bir şekilde. TSİ bu gece oynanan maçta Nets, deplasmanda Los Angeles Clippers’ı mağlup etti. 2 gün önce oynanan maçta da Nets, şehrin bir başka takımı olan Lakers’ı yenmişti. Bilindiği üzere iki Los Angeles takımı da maçlarını aynı salonda oynuyor ve salonun adı da Crypto.com salonu!

Ünlü salon Staples Center’ın isim hakkı, reklam yatırımlarına çok ciddi para harcayan kripto para borsası Crypto.com aracılığıyla bu sene satın alınmıştı. Artık Lakers ve Clippers’ın maçları Crypto.com Salonu’nda oynanıyor. Dolayısıyşa Tsai’nin bu tweet’i iki günde Crypto.com salonunda elde edilen iki galibiyetten ötürü de atılmış olabilir.

Kripto para endüstrisinin bu sene ciddi biçimde spor endüstrisiyle buluştuği de gözlerden kaçmıyor. Crypto.com bunun yanı sıra Formula 1’in de resmi sponsoru… Bir başka dev borsa FTX de, geçtiğimiz sene Miami Heat’in salonunun isim hakkını 19 yıllığına satın almıştı.

Brooklyn Nets’in yıldız oyuncusu Kevin Durant’in de kripto para yatırımcısı olduğu hatta Coinbase borsasında yatırımcı olduğu da bilinmekte.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu