Ethereum Haberleri

Alman şirketi Northern Data, Bitcoin madencilik firması Bitfield’ı satın aldı

Alman şirketi Northern Data, Bitcoin madencilik şifrketi Bitfield’ı satın aldı, kripto haberleri bölümümüzde Alman şirketi Northern Data, Bitcoin madencilik şifrketi Bitfield’ı satın aldı başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Alman şirketi Northern Data, Bitcoin madencilik şifrketi Bitfield’ı satın aldı ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Alman şirketi Northern Data, Bitcoin madencilik şifrketi Bitfield’ı satın aldı

Blok zincir altyapı şirketi Northern Data, yaptığı açıklamayla, Bitcoin madencilik şirketi Bitfield N.V hisselerini %86’dan az olmamak şartıyla satın alacağını açıkladı. Her iki tarafın da anlaşma sağladığı, ana hissedarların da onayının alındığı belirtilirken, fiyatın hemen hemen 400 milyon euro olduğu aktarıldı.

Yapılan basın açıklamasına göre Bitfield’ın 33 bin ASIC madencilik cihazları da satın alma işlemine dahil edildi. Hatta 6600 madencilik cihazı Northern Data’nın ABD’deki mobil veri merkezine kuruldu ve çalışmaveya başladı. ABD ve Kanada’da kurulması beklenen kalan cihazların da 2022’nin ilk çeyreğinde hazırlanmış olacakları kayıt edildi.

Alman şirketi Northern Data AG’nin Kurucusu ve CEO’su Aroosh Thillainathan ise satın almayla alakalı kripto para hususundaki iş kollarına Bitcoin madenciliğini de eklediklerini dile getirdi:

“Bitfield’ın satın alınması , bizim büyüme stratejimizin mühim bir ayağı. Bu hamlemizle şu anda kripto paralarla alakalı vârolan 3 işimize bir yenisini daha eklemiş olduk. Bitcoin hosting hizmetleri, altcoin madenciliği ve bulut bilişim. Şimdi de Bitcoin madenciliğine başlıyoruz. Başarımızı, Bitfield ile birleştirmekten ötürü de bunun bunun yanında mutluyum”

Madencilik cihazlarının kurulumunun tamamiyle bitmesinden sonra Northern Data’nın hash gücü, 6 exahash’e çıkacak. Bunun yanı sıra Alman şirketi bunun bunun yanında, 10 bin ASIC cihazının da yıl sonu itibariyle hosting hizmeti sağladığı müşterisi Digihost’a teslim edileceğini açıkladı.

Hatırlanacağı üzere geçen sene Northern Data şirketinin, Japon devi SBI Holdings’in bir alt şirketi olan dijital para madenciliği şifrketi SBI Crypto ile stratejik ortaklık kurduğu belirtilmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu