Ekonomi Haberleri

Altın fiyatları dolardaki zayıf seyrin etkisiyle yükseldi

Altın fiyat aralıkları dolardaki zayıf seyrin etkisiyle yükseldi , ekonomi haberleri bölümümüzde Altın fiyat aralıkları dolardaki zayıf seyrin etkisiyle yükseldi başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Altın fiyat aralıkları dolardaki zayıf seyrin etkisiyle yükseldi  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Altın fiyat aralıkları dolardaki zayıf seyrin etkisiyle yükseldi

Altın fiyatları dolardaki zayıf seyrin etkisiyle yükseldi

Emtia ve para piyasalarında yönü belirleyecek olan ABD’de Jackson Hole Ekonomi Politikaları Sempozyumu geçtiğimiz hafta cuma günü gerçekleştirildi.

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, varlık alımlarının azaltılmasının doğrudan faiz artışı sinyali taşımadığını vurgulaması ile birlikte  altın fiyat aralıkları tırmanışa geçti.

ABD TARIM DIŞI İSTİHDAM VERİSİ ALTIN FİYATLARINI DA ETKİLEYECEK

Altın fiyat aralıkları dolardaki zayıf seyrin etkisiyle yükselirken, yatırımcılar ABD tarım dışı istihdam verisinin altın fiyat aralıkları üzerinde de etkili yer alacağını savunuyor.

GRAM ALTIN 485,5 LİRAYI GÖRDÜ

Altının spot piyasadaki ons fiyatı yüzde 0,3 artışla 1,815.16 dolara yükseldi. Ons altındaki fiyat hareketlerine göre daha mülayim bir seyir izleyen gram altın ise güne 487 lira düzeysinden başladı. Sabah saatleri saygınlığıyla gram altın yüzde 0,23 oranında yükselişle 488,5 lira düzeysinde işlem gördü.

Altın fiyat aralıkları dolardaki zayıf seyrin etkisiyle yükseldi #1

ALTININ SERBEST PİYASADAKİ FİYATLARI

Gram altın: 485,380 lira

Çeyrek altın: 802,062 lira

Culhuriyet altını: 3.268,030 lira

22 Ayar bilezik (gr.): 444,656 lira

Tam altın: 3.208,039 lira

Yarım altın: 1.604,058 lira

Reşat altın: 3.201,041

Altın fiyat aralıkları dolardaki zayıf seyrin etkisiyle yükseldi #2

Başa dön tuşu