Kripto Haberleri

Altın Kâhini: Formül Basit, Bunu Yapın Zarar Etmeyin!

Altın Kâhini: Formül Basit, Bunu Yapın Zarar Etmeyin!, kripto para takipçileri için Altın Kâhini: Formül Basit, Bunu Yapın Zarar Etmeyin! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Altın Kâhini: Formül Basit, Bunu Yapın Zarar Etmeyin! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Altın Kâhini: Formül Basit, Bunu Yapın Zarar Etmeyin!

Geçen hafta sert düşüş yaşayan altın ve dolar, yılın son günlerinde yükselişe geçmiş gibi görünmekte. Yazım sırasında gram altının fiyatı 750-800 lira aralığından liradan işlem görüyor. Fiyat hareketi böyle olunca, kıymetli metal yatırımcıları da ne yapmaları gerektiği hususunda kararsız kaldı. Peki, uzman kişiler ne diyor?

İslam Memiş’ten altın ve dolar yorumu

Daha önce Kriptosite.com olarak analizlerini aktardığımız Altın ve Para Piyasası Uzmanı İslam Memiş, yatırımcıların zarar etmemesi için yapmaları gerektiğini düşündüğü maddeler anlattı. Uzman isim, “sert düşüşlerden sonra yüzde 50 alım tavsiyesine uyan dostları kutlarım,” ifadelerini kullandı. Memiş, bu tavsiyesini geçtiğimiz hafta 1.000 liradan 600 liraya gerileyen kıymetli metal için vermişti. Şu anda ise altının işlem gördüğü aralıklara gözleri üstüne topluyor. Memiş, düşüşlerin kalıcı olmayacağını tahmin ettiğini dile getiriyor.

"Piyasalar Dövülüyor" 3 Analist, Altın Beklentilerini Paylaştı!

İslam Memiş’e göre “Düşecek mi, çıkacak mı” sorusunu sorarak hareket edenlerin zarara uğrama olasılığı yüksek. Onun yerine yatırımcıların altın/dolar paritesine dikkat etmesi gerektiğini düşünüyor. ABD Merkez Bankası’nın 2022 senesinde faiz artırımı gerçekleştireceğini, şu anda sınır noktada olduğumuzu söyleyen Memiş, Fed’in Mart ayındaki faiz artırımına başlaması durumunda ons altının gerileyeceğini, bundan dolayı dolar paritesi düştükçe aşağıdaki uygulamayı yapanları kârda bulunacağını belirtiyor.  Yatırımcıların zarar etmemesini sağlayacağını düşündüğü uygulamayı ise şu biçimde dile getiriyor:

Altının onsu dolarla hesaplanıyor. Dolarını satarsın altın alırsın altınını satarsın dolar alırsın bu işlemi yapanlar zarar etmiyor. Dolar yükseldiği zaman gram altın artıyor dolar düştüğü zaman gram altın düşüyor. Formülü bu kadar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu