Kripto Haberleri

Altın ve Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED Tutanakları Açıklandı!

Altın ve Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED Tutanakları Açıklandı!, kripto para takipçileri için Altın ve Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED Tutanakları Açıklandı! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Altın ve Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED Tutanakları Açıklandı! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Altın ve Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED Tutanakları Açıklandı!

Merakla beklenen FED tutanakları bilgisi verildi. Bitcoin fiyatı ve altın fiyatı haberle düştü. Çünkü FED, daha erken ve daha bi hayli hızlı faiz artırımları olasılığının sinyalini verdi. Kriptosite.com olarak, detayları siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik, birlikte konuyu gözlemleyelim…

FED tutanakları bilgisi verildi! İşte altın ve Bitcoin (BTC)’de durum

Tüm piyasaların gözü FED tutanaklarında… Merakla beklenen tutanaklar bilgisi verildi. Aralık ayındaki FED toplantı tutanaklarının yayına girmesinın ardından Bitcoin ve altın fiyatı aşağı yönlü hareket etti. Çünkü FED, daha erken ve daha bi hayli hızlı faiz artırımları olasılığının sinyalini verdi. Bitcoin fiyatı 45.690 dolara kadar gerileyerek 1.000 dolardan fazlasını sildi. Altın fiyatı ise 1.824 dolar düzeysinden 1.816 dolar düzeysine bir anda gerildi. Altın piyasaları şimdi son haftalardaki kazançlarını kaybediyor.

FED yetkilileri, Çarşamba günü yayına giren toplantı tutanaklarına göre, ABD’de sıkı bir iş piyasası ve yüksek enflasyonun daha bi hayli hızlı faiz artırımları ve merkez bankası toplam varlıklarında kesinti gerektirebileceğini kaydetti. Tutanaklarda şu ifadeler yer aldı:

Katılımcılar genelde not ettiler… federal fon oranını önceden katılımcılar aracılığıyla tahmin edilenden daha erken yahut daha bi hayli hızlı yükseltmek haklı olabilir. Bazı katılımcılar, Federal Rezerv‘in bilançosunu küçültmeye başlamanın akıllıca bulunacağını da dile getirdi.

Ünlü Stratejist: Altın Sürpriz Yapacak ve Bu Seviyelere Gidecek!

Peki FED tutanaklarında neler var?

Habere yanıt olarak altın ve BTC günlük kazançlarının çoğunu sildi. Aralık toplantısı Fed için şahin bir dönüm noktası oldu. Merkez bankası, FED’in varlık satın alma programını 2022’nin başlarında tamamlayacak biçimde, ayda 30 milyar dolara kadar olan daralma hızını iki katına çıkaracağını açıkladı. FED, politika değişikliğinin ana nedenleri olarak sorunlu enflasyonu ve kuvvetli ekonomik toparlanmayı gösterdi.

FED Başkanı Jerome Powell Aralık ayında gazetecilere verdiği demeçte, ABD ekonomisinin mevcut durumu, enflasyon ve ücretler sebebiyle bu para politikası değişikliğini yapmanın “gerçekten uygun” olduğunu dile getirdi. Çünkü “Fiyat artışları artık daha kapsamlı bir mal ve hizmet yelpazesine yayıldı.” Güncellenen nokta grafiği, Fed yetkililerinin 2022’de üç çeyrek puanlık faiz artırımları öngördüklerini de ortaya koydu. Powell Aralık ayında gerçekleştirdiği basın toplantısını, FED’in indirim sona erena kadar faiz artırmayacağına tasvir ederek sonlandırdı. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu