Kripto Haberleri

Altın Yatırımcıları Dikkat: Bakan Yeni Sistemi Anlattı!

Altın Yatırımcıları Dikkat: Bakan Yeni Sistemi Anlattı!, kripto para takipçileri için Altın Yatırımcıları Dikkat: Bakan Yeni Sistemi Anlattı! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Altın Yatırımcıları Dikkat: Bakan Yeni Sistemi Anlattı! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Altın Yatırımcıları Dikkat: Bakan Yeni Sistemi Anlattı!

Geçen günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından altın mevduatları için yeni bir sistemin geleceğinin haberini vermişti. Buna yönelik düzenleme, Resmi Gazete’de yayınlandı. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ise katıldığı bir canlı yayında bu sistemi detaylandırarak anlattı. Kriptosite.com olarak detayları aktarıyoruz…

Hazine ve Maliye Bakanı, altın yatırımcılarının merak ettiği düzenlemeyi anlattı

Altının ve dövizin ani yükselişi sonucu kabine toplantısında yeni kararlar alınıp, yeni ekonomik araçların yürürlüğe gireceği kararlaştırılmıştı. Bu doğrultuda, “altın mevduatları” için “kur korumalı TL vadeli mevduat” sistemine benzer bir sistem getirildi. Resmi Gazete’de yayına giren düzenlemeye göre altın odaklı mevduat ve katılım fonu hesaplarının TL vadeli ve katılım hesaplarına dönüşmesi durumunda fon sahiplerine destek verilecek.

4 Kez Bilen Ekonomist: Altın'da Yeni Patlama Bu Tarihte!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bu sisteme yönelik detayları aktardı. Yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması için yapılan bu düzenlemenin yatırımcı için de olumlu bulunacağını, çünkü bu altınların sıkışıldığı anda bozdurulması durumunda ucuz bir fiyatla alım-satım içindeki farkla bozdurmanın getirdiği zarara gözleri üstüne topluyor.  Nebati, gelecek haftalarda bu konuya yönelik sistemin gelecek haftalarda sisteme gireceğini dile getirdi. Hazine ve Maliye Bakanı,  vatandaşın komisyon ücretinden kurtulmuş bulunacağını dile getirdiği ve bunun bunun yanında altının likit özelliğinin sürdürildiği sistemi tam anlamıyla aşağıdaki cümlelerle açıkladı:

Altını getir. Kaç gram altın getirdin, 14 ayardan şu kadar safa döndürelim yahut 14’te, 18’de kalsın yahut 22 ayarda kalsın hiç problem değil safa döndürelim sertifikanı verelim bu yöntemlerden bir tanesi. Sen istediğin zaman git sertifikanla al altınını, saf altın karşılığını yahut bileziğini al. İstediğin zaman.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu