Ethereum Haberleri

Amazon Web Services (AWS) Web3 uzmanı için iş ilanı verdi

Amazon Web Services (AWS) Web3 uzmanı için iş ilanı verdi, kripto haberleri bölümümüzde Amazon Web Services (AWS) Web3 uzmanı için iş ilanı verdi başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Amazon Web Services (AWS) Web3 uzmanı için iş ilanı verdi ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Amazon Web Services (AWS) Web3 uzmanı için iş ilanı verdi

Amazon’un dünya çapında kullanılan bulut platformu Amazon Web Services (AWS), Web3 benimsenmesinden sorumlu uzman bireyler için iş ilanı açtı.

İlana başvuracak bireylerde aranan özellikler içinde;

*Blok zinciri teknolojisinin, özellikle Web3 ve oyunlar hususunda barındırdığı mimari ile ilgili bilgi sahibi olmak,

*Web3 teknolojileri ve blok zinciri tabanlı kullanım alanları hususunda tecrübe sahibi olmak,

*Bulut tabanlı işler ve müşterilere sunulması gereken iş sonuçlarının bulut sisteminde nasıl ölçeklenebileceği hususunda bilgi sahibi olmak,

*Müşterilerden gelen geri bildirimlerin bir yerde toplanarak, ürün stratejisinin belirlenmesini sağlamak

gibi kalifikasyonların olması gerektiği altı çizildi.

İş ilanında bunun bunun yanında, “Bu işte, müşterilerin isteklerini gerçeğe dönüştürme hususunda görebileceğiniz en enteresan ve en talepkar geliştiricilerle birlikte çalışacaksınız” denildi.

Web3 ve NFT’ler başrolde…

Amazon’un geçtiğimiz hafta da NFT’ler hususunda bahar aylarında yeni bir girişim başlatacağı belirtilmişti. Şirket CEO’su Andy Jassy de geçtiğimiz sene NFT endüstrisinin ciddi biçimde büyüyeceğini dile getirdiği ifadeler kullanmıştı. Şirketin kripto paraları geri planda tutmak istediği ve daha çok NFT ve Web3 alanlarına odaklanmak istediği bilinmekte.

Bilindiği üzere bazı blok zincirleri ağlarında AWS kullanıyorlar. Ethereum üzerindeki iş yükünün yüzde 25’lik kısmının da AWS kullandığı ifade ediliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu