Gündem

Amerikalılar teknoloji şirketlerine güvenmiyor

Amerikalılar teknoloji şirketlerine güvenmiyor , ekonomi haberleri bölümümüzde Amerikalılar teknoloji şirketlerine güvenmiyor başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Amerikalılar teknoloji şirketlerine güvenmiyor  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Amerikalılar teknoloji şirketlerine güvenmiyor

Amerikalılar teknoloji şirketlerine güvenmiyor

Amerikan yayın kuruluşu CNN’in bağımsız araştırma şirketi SSRS ile yaptığı ankete göre, katılımcıların yüzde 76’sı Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un topluma zararlı, yüzde 11’i ise faydalı buluyor.

Katılımcıların yüzde 13’ü Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un faydasının veya zararının bulunmadığını dile getirdi.

HATA KULLANICILARDA DİYENLER YÜZDE 55

Katılımcıların yüzde 55’i hatanın şirkette değil kullanıcılarda olduğunu dile getirdi.

Katılımcıların yüzde 49’u Sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden yayılan komplo teorilerine inanan bir tanıdığı olduğunu ifade ederken bu oran 35 yaş altında yüzde 61’e çıkıyor, 65 yaş üzerinde ise yüzde 35’e düşüyor.

ABD yönetiminin Sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerindeki düzenlemelerini artırması gerektiğini düşünenlerin oranı yüzde 53 oldu.

Amerikalılar teknoloji şirketlerine güvenmiyor #1

TEKNOLOJİ ŞİRKETLERİNE GÜVEN YOK

Ankette Amerikalıların teknoloji şirketlerine güvenmediği de yaşandı. Katılımcıların yüzde 38’i Google, Amazon ve Sosyal paylaşım sitesi Facebook gibi şirketlerin kullanıcıların faydasını düşündüğüne inanmadığını dile getirdi. Bu oranın 2019’da yüzde 29 olduğu vurgulandı.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, geçen aylarda yüksek kârı, kamu güvenliğine tercih eden kültürünü gözler önüne seren şirket içi belgelerin basına yansımasıyla eleştirilere hedef olmuştu.

FACEBOOK’TAKİ DEĞİŞİM

Belgeleri basına sızdıran eski şirket çalışanı Frances Haugen Kongreye verdiği ifadede, yönetimi şirket üzerindeki denetimi artırmaveyavet etmişti.

Gelişmeler üzerine geçen ay Sosyal paylaşım sitesi Facebook, ismini Meta olarak değiştirdiğini açıklamıştı.

Başa dön tuşu