Kripto Haberleri

Analist: Bitcoin ve Ethereum Hafta İçinde Bu Seviyeleri Görebilir!

Analist: Bitcoin ve Ethereum Hafta İçinde Bu Seviyeleri Görebilir!, kripto para takipçileri için Analist: Bitcoin ve Ethereum Hafta İçinde Bu Seviyeleri Görebilir! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Analist: Bitcoin ve Ethereum Hafta İçinde Bu Seviyeleri Görebilir! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Analist: Bitcoin ve Ethereum Hafta İçinde Bu Seviyeleri Görebilir!

Deneyimli analist Ali Martinez’e göre, Bitcoin ve Ethereum, zincirleme bir bakış açısıyla birden fazla satın alma sinyali veriyor.

  • Analiste göre Bitcoin, el değiştiren boş tokenlerde mühim bir artış gördü ve bu da yüksek oynaklığa neden olabilir.
  • Borsalardaki ETH arzı düşerken fiyatlar “fırsat bölgesinde” yer alıyor.
  • Bu on-chain metrikler bozulmadan kalırsa analiste göre, BTC ve ETH yakında zamanda yükseliş trendlerine devam edebilir.

Birkaç on-chain ölçüm analiste göre, satın alma baskısının hızlandığını gösterdiğinden, Bitcoin ve Ethereum yüksek oynaklığa bağlı görünüyor. Yine de analiste göre, bu kripto para birimlerinin yükseliş trendini sürdürmek için bir engeli aşması gerekiyor. 

Bitcoin balinaları geri döndü! İşte olabilecekler

Deneyimli analist Ali Martinez’e göre, Bitcoin ve Ethereum yükseliş hareketine hazır olabilir. Bitcoin dik düzeltmenin ardından 3.500 puanın üzerinde bir artış elde edebildi.  Santiment’in Token Age Consumed endeksi, fiyatlar düşerken son birkaç saat içinde el değiştiren BTC’de mühim bir artış kaydetti.  Bu on-chain ölçüm, son taşınan gün sayısı ile son haftalarda kaç tane coinin taşındığını ölçer. Eski tokenlerin hareketi mutlaka ileri gelen bir fiyat göstergesi olmasa da son birkaç ayda volatilitede ani artışlara yol açtı. 

Kaynak: Santiment

Tarih kendini tekrar ederse analiste göre, Bitcoin son token hareketlerine bağlı olarak daha fazla oynaklık yaşayabilir. Balinaların davranışı analiste göre, volatilitede gelen artışın yukarı yönlü olabileceğini gösteriyor. Son 24 saat içinde, ağdaki 100 ila 10.000 BTC’ye sahip cüzdanlar, varlıklarına 3.32 milyar dolar değerinde 80.000’den fazla BTC ekledi. Yukarı yönlü baskıdaki ani artış analiste göre, büyük yatırımcıların yükselişe hazırlanırken indirimli alım yapmaya çalıştığını gösteriyor. 

Kaynak: Santiment

Analist uyardı: Bitcoin fiyatı bu düzeylere düşebilir!

Oranlar boğaları destekliyor gibi gözükse de analiste göre, Bitcoin ileride sert bir dirençle yüz yüze. IOMAP modeli, 1,2 milyon adresin önceden 43.150 ila 45.670 dolar içinde 1,05 milyon BTC satın aldığını gösteriyor.  Fiyatlar yukarı yönlü baskıyı kontrol altına alarak daha da ilerlemeye çalıştıkça analiste göre, bu tutucular su altı konumlarında bile kırılmaya çalışıyor olabilirler. Bu nedenle analiste göre, yalnızca bu arz bariyerinin üzerinde belirleyici bir günlük mum çubuğu yeni bir yükseliş trendinin başlangıcına işaret edebilir. 

Kaynak: IntoTheBlock

Bunun yanı sıra analiste göre, IOMAP kohortları Bitcoin’in altındaki en mühim destek duvarının 41.830 ile 43.000 dolar içinde olduğunu ortaya koyuyor. Yaklaşık 760.000 adres, bu fiyat düzeysinde hemen hemen 430.000 BTC tutuyor. Bu talep bölgesinin kesilmesi analiste göre, fiyat aralıkların düşmesini engel olabilecek başka bir ilgi alanı olmadığı için 39.000 dolara düşüşle sonuçlanabilir.

Borsalardaki Ethereum (ETH)’lar azalıyor! “Bu yükseliş işareti”

Kripto para borsalarında tutulan Ethereum tokenlerinin sayısı üstel bir miktarda azalmaya sürdürmekte. Sadece geçen ay boyunca, işlem platformlarından 1,35 milyondan fazla ETH tükendi ve bu da %6,63’lük bir düşüşü temsil ediyor.  Bilinen kripto para borsası cüzdanlarındaki azalan ETH arzı, analiste göre Ethereum’un önümüzdeki zamanlarda fiyat artışı için olumlu bir tablo çiziyor. Teknik olarak satılabilecek ETH sayısını azaltıyor ve sonuç olarak analiste göre, aşağı yönlü potansiyeli sınırlıyor.

Kaynak: Santiment

Ayrıca analiste göre, Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere (MVRV) endeksi, Ethereum’un mevcut fiyat düzeylerinde değerinin altında olduğunu gösteriyor. Bu temel endeks, geçen ay ETH alan adreslerin hemen hemen kârını yahut zararını ölçer. 30 günlük MVRV %0’ın altına her hareket ettiğinde analiste göre, bir yükseliş dürtüsü bunu takip etme eğilimindedir. 30 günlük MVRV oranı şu anda %-8,6’da geziniyor ve bu da analiste göre, ETH’nin “fırsat bölgesinde” olduğunu gösteriyor. MVRV oranı ne kadar düşük olursa analiste göre, yukarı yönlü bir fiyat hareketi olasılığı o kadar yüksek olur.

Kaynak: Santiment

Analist: 3.185 ile 3.275 dolarlık bölge Ethereum için kritik

Ethereum zayıf desteğin üzerinde oturuyor olsa da analiste göre, işlem geçmişi yükseliş trendini sürdürmek için üstesinden gelmesi gereken tek bir engel olduğunu gösteriyor.  1,2 milyondan fazla adres, 3.185 ile 3.275 dolar içinde hemen hemen 8,6 milyon ETH satın aldı. Bu direnç bariyerinin üzerinde belirleyici bir mum çubuğu analiste göre, ETH‘yi 4.000 dolara yahut tüm zamanların yeni en yüksek düzeylerine doğru itebilir. 

Kaynak: IntoTheBlock

Yine de analiste göre, bu düzeynin etrafındaki herhangi bir zayıflık belirtisi piyasa katılımcılarını satmaya teşvik edebileceğinden, yatırımcılar 2.900 dolarlık destek düzeysine çok dikkat etmelidir. Bu benzersiz koşullar altında analiste göre, Ethereum 2.500 dolara düşebilir. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu