Kripto Haberleri

Analistler: Bitcoin ve Ethereum’un Sıradaki Adımı Bu Seviyelere!

Analistler: Bitcoin ve Ethereum’un Sıradaki Adımı Bu Seviyelere!, kripto para takipçileri için Analistler: Bitcoin ve Ethereum’un Sıradaki Adımı Bu Seviyelere! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Analistler: Bitcoin ve Ethereum’un Sıradaki Adımı Bu Seviyelere! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Analistler: Bitcoin ve Ethereum’un Sıradaki Adımı Bu Seviyelere!

Bitcoin ve Ethereum, piyasanın geri kalanına göre durgun, fakat analistlere göre, her iki varlık da büyük bir hamle yapmaya hazır gibi görünmekte.

  • Bitcoin ve Ethereum durgun ve eğilimlerinin yönü için hiçbir işaret göstermediler.
  • Bollinger bantları günlük grafikte sıkışırken, yüksek bir oynaklık dönemi yakın görünüyor.
  • Fibonacci geri çekilme göstergesi, BTC ve ETH‘nin alakalı yükseliş trendlerini sürdürmek için ne yapması gerektiğini ortaya koyuyor

Piyasa değerine göre ilk iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum, diğer düşük sermayeli kripto para birimleri yükselirken konsolide olmaya sürdürmekte. İlgi değişse de analistlere göre, bazı ölçümler BTC ve ETH’nin büyük bir fiyat hareketi için hazır olduğunu gösteriyor. 

Bitcoin ve Ethereum volatiliteye hazır! Peki siz?

Bitcoin ve Ethereum, bir sonraki adımda nereye gittiklerine dair net bir gösterge sağlamadan durgun kaldı. Bunun yanı sıra Kriptokoin.com olarak önceden açıkladığimiz üzere, Solana, Terra ve Avalanche gibi düşük sermayeli kripto para birimleri artıyor. Birçok kripto para, tüm zamanların en yüksek düzeylerini elde ederken fiyat keşif moduna girdi. Bu tür kayda değer fiyat hareketi, yatırımcılar içinde bir “açgözlülük” duygusu oluşturdu ve bazılarının yeni bir “altcoin sezonunun” başladığını öne sürmesine yol açtı. 

Bu 5 Altcoin Büyük Ralliler Yapabilir!

Davranış analizi platformu Santiment, düşük sermayeli varlıklar dikkatleri üzerine çekerken Bitcoin ve Ethereum etrafında en yüksek karamsarlık düzeylerinden birini kaydetti. Böyle olumsuz bir sosyal hassaslık, son haftalarda görülen cansız fiyat hareketinin doğrudan bir sonucudur. Yine de analistlere göre, zayıf sosyal algı, yatırımcılara BTC ve ETH’ye bahis koymaları için iyi bir fırsat sağlayabilir.

Bitcoin ve Ethereum dar bir aralıkta! Peki sırada hangi düzeyler var?

Bitcoin ve Ethereum dar bir aralıkta konsolide olurken, yatırımcılar trendin yanlış tarafında yakalanmamak için sabırlı olmalı. Her iki varlık da mühim bir fiyat hareketinin eşiğinde göründüğünden analistlere göre, girmek için mühim bir fırsatı beklemek özellikle mühim. Bitcoin’in günlük grafiği, 51.000 ila 47.000 dolarlık fiyat aralığının dışında kapanan bir mum çubuğunun, bir sonraki adımda fiyatın nereye gideceğini büyük olasılıkla belirleyeceğini gösteriyor. 

Kaynak: TradingView

BTC’yi genel direncin ötesine iten satın alma siparişlerinde bir artış analistlere göre, 57.000 dolara, hatta tüm zamanların en yüksek düzeysi olan 65.000 dolara doğru bir artışa neden olabilir. Bunun yanı sıra analistlere göre, destek olarak kalıcı biçimde 47.000 doları kaybetmek, ileri gelen kripto para birimini 42.500 dolar yahut 37.300 dolara gönderen bir satışla sonuçlanabilir. 

Usta isimlere göre, BTC ve ETH’nin sıradaki adımı yakın!

Ethereum da belirsizlik gösterdi, fakat Bollinger bantlarının daralması, oynaklıkta bir artış olduğunu gösteriyor. 3.360 dolarlık direnç düzeysinin üzerinde belirleyici bir hareket analistlere göre, ETH’nin 3.750 dolara artması yahut önceki tüm zamanların en yüksek düzeylerini yeniden test etmesini sağlayabilir. Lakin satış siparişleri birikirse analistlere göre, ETH 3.000 dolarlık destek düzeysini kesebilir ve 2.700 dolara yahut 2.300 dolara düşebilir. 

Kaynak: TradingView

Kripto para meraklıları, Bitcoin ve Ethereum’un direnci yahut desteği aşmasını beklerken, sektördeki en ileri gelen isimlerden bazıları iyimserliğini koruyor. On-chain analist Will Clemente, “Bitcoin tarihindeki en kuvvetli on-chain birikimin” şu anda gerçekleştiğini savunuyor. Benzer biçimde ekonomist Efe Bulduk, Ethereum’un borsalardaki arzının “sıcak bir yaz gününde maraton koşan bir atlet gibi eridiği” için arz şokuna hazır olduğuna inanıyor. Şimdi analistlere göre, Bitcoin ve Ethereum’un büyük bir hamle yapması an meselesi gibi görünmekte. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu